W zeszły poniedziałek Michał Dworczyk pełniący funkcję szefa Kancelarii Premiera prognozował o rychłym odejściu prezesa Prawa i Sprawiedliwości z rządowego stanowiska wicepremiera do spraw bezpieczeństwa.

Jarosław Kaczyński wraca do siedziby PiS? Jego następca w rządzie pełni już w nim ważną funkcję

Według jego twierdzeń, zbliża się chwila odejścia z rządu Jarosława Kaczyńskiego. Jak wielu zauważyło, już od dawna krążą w przestrzeni publicznej spekulacje i przypuszczenia dotyczące powrotu Jarosława Kaczyńskiego do siedziby PiS.

Premier Mateusz Morawiecki zapytany o tę sprawę przyznał niedawno, że Jarosław Kaczyński ma bardzo dobry wpływ na atmosferę między politykami, dlatego też bardzo nie chciałby, aby wicepremier odszedł z rządu.

Jak się jednak okazuje, według wtorkowych doniesień medialnych wybrany już został nowy wicepremier do spraw bezpieczeństwa, który zastąpi aktualnego. Wygląda na to, że w polskim rządzie dojdzie do roszad, gdyż wiceministrem do spraw bezpieczeństwa zostać ma Mariusz Błaszczak, który aktualnie piastuje funkcję ministra obrony narodowej.

Jak spekulują media, do zamiany stanowisk dojdzie przypuszczalnie już w czerwcu tego roku. Informacje te pochodzą od anonimowych informatorów Radio Zet. Warto przypomnieć, że Jarosław Kaczyński będący prezesem partii Prawo i Sprawiedliwość działa jako wiceminister od 2020 roku.

Zapowiedział on ostatnio mobilizację w szeregach partii, aby ruszyć w Polskę i poznać potrzeby obywateli "u źródła" - Polacy powinni uczynić wszystko, jako obywatele, jako wyborcy, by ten rząd mógł kontynuować swoją misję. Ale to zależy także od nas - agitował z całych sił.

O tym się mówi: Ten produkt zapomniany przed laty powraca do łask. Czym wyróżnia się ta ciemna kostka

Zerknij: Kuriozalna decyzja na Białorusi. Teraz tamtejsze władze podejmują radykalne kroki.To dotknie także Polaków. O czym mowa