Przez długi czas mydło z sosnowej smoły było używane do celów higienicznych, kosmetycznych i zdrowotnych. Wraz z rozwojem nauki i kosmetologii mydło to straciło na uznaniu.

Jednak obecnie na nowo zyskuje swoją ówczesną popularność. Znajdująca się w nim smoła mydlana ma doskonałe właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne i dezynfekujące. Mydło smołowe można nie tylko kupić, ale także przygotować w domu.

Mydło smołowe (zwłaszcza przygotowywane w domu) ma znakomite oddziaływanie antyseptyczne. Dzięki temu skutecznie pomaga w starciu z trądzikiem na skórze. Mydło smołowe nie formuje filmu, ma subtelną konsystencję, pomaga wyeliminować stany zapalne skóry.

W wyniku oddziaływania tego mydła na skórę, staje się ona elastyczna, gładka w dotyku. Można go nakładać nie tylko na twarz, ale także na całe ciało.

Wpływ mydła dziegciowego na włosy można odszukać w wielu różnych recenzjach, w tym negatywnych. Najczęściej negatywne wyniki wywołuje fakt, że skóra głowy po zastosowaniu tego środka wysycha, co oczywiście powoduje nieprzyjemne doznania.

Tego zjawiska można uniknąć, stosując mydło przygotowane w domu. Jest znacznie delikatniejsze niż to, które jest sprzedawane w sklepach, dlatego jest bardziej funkcjonalne dla skóry i całego ciała.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Botanika (@botanika_soap)

Stosowanie mydła smołowego polepsza krążenie krwi, co przyspiesza wzrost włosów. Dodatkowo ten środek kosmetyczny jest funkcjonalny w przypadku pojawienia się łupieżu.

O tym się mówi: Teresa Werner wciąż zachwyca wyglądem. Gwiazda ma 64 lata i wygląd sprzed lat

Zerknij: Kuriozalna decyzja na Białorusi. Teraz tamtejsze władze podejmują radykalne kroki.To dotknie także Polaków. O czym mowa