Jarosław Kaczyński już rozpoczął zapowiadany objazd kraju. W środę przyjechał do Sochaczewie na Mazowszu gdzie spotkał się mieszkańcami.

Portal „Super Express” poinformował, że wśród tematów które poruszył prezes Prawa i Sprawiedliwości znalazły się reparacje wojenne.

Wątpliwości w sprawie moralności

Jarosław Kaczyński uznał, że Niemcy uznają się za moralne mocarstwo, a w rzeczywistości wcale tak nie jest. Sprawą, która boli Polskę najbardziej jest oczywiście druga wojna światowa.

Polityk wskazał, ze zbrodniarze w dużej części uniknęli wszelkiej kary nawet pomimo okropieństw, które popełnili.

„Stworzono takie prawo, które było w istocie jedną wielką abolicją, czyli taką amnestią z zapomnieniem win. Jak ktoś działał na rozkaz albo na podstawie obowiązującego hitlerowskiego prawa, to jest niewinny” – tłumaczył Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości stwierdził także, że Polska nadal nie dostała należnego nam zadośćuczynienia finansowego. Zasugerował też, że nadchodzi moment upomnienia się o nie.

Sprawy bieżące

W Sochaczewie wicepremier mówił także między innymi o walce z inflacją oraz przygotowaniu militarnym kraju. Skrytykował również Donalda Tuska za jego zapowiedzi w razie wygranych wyborów przez Platformę Obywatelską. Lider opozycji mówił wcześniej, że użyje „żelaznej miotły” by zrobić porządki po poprzedniej władzy.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o wprowadzeniu nowego święta państwowego. Czy możemy liczyć na dzień wolny od pracy

Jak informował portal „życie.news”: Donald Tusk już składa wyborcze deklaracje. Lider Platformy poruszył kilka kontrowersyjnych tematów. To ma być marsz w stronę nowoczesności

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Co dalej z karierą Edwarda Miszczaka po odejściu z TVN. Ujawniono rzekome powody odejścia dyrektora programowego ze stacji. Mają związek z konkurencją

Sprawdź również ten artykuł: Nad uczestnikami programu "Rolnik szuka żony" ciąży fatum. Jeden z tabloidów nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Przytacza na to dowody