Jak podaje portal "O2", prezydent Andrzej Duda złożył swój podpis pod ustawą dotyczącą wprowadzenia do kalendarza nowego święta państwowego. 20 czerwca będziemy obchodzili Narodowy Dzień Powstań Śląskich. Czy będzie to dzień wolny od pracy?

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o wprowadzeniu nowego święta państwowego

Prezydent Andrzej Duda zdecydował się podpisać ustawę, na mocy której 20 czerwca będziemy obchodzili Narodowy Dzień Powstań Śląskich. Niestety mamy dla was złą wiadomość, wprowadzenie tego święta państwowego nie oznacza, że będziemy mogli cieszyć się kolejnym dniem wolnym.

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, kwestia dni wolnych od pracy regulowany jest zapisami ustawy z dnia 18 stycznia 1951 roku. Podpisana przez prezydenta ustawa nie wprowadza zmian w tamtych regulacjach, co jest jednoznaczne z tym, że Narodowy Dzień Powstań Śląskich nie będzie się wiązał z dniem wolnym od pracy.

Prezydent Andrzej Duda odnosząc się do swojej decyzji przypomniał, że święto ma na celu upamiętnienie 20 czerwca 1922 roku, który był niezwykle ważnym dniem w historii Rzeczpospolitej Polskiej. To właśnie wtedy na teren Górnego Śląska wkroczyło wojsko polskie, co było ostatecznym aktem przyłączenia tych ziem do Polski.

Przyłączenie Górnego Śląska do Polski poprzedzone było trzema powstaniami śląskimi. W ich trakcie doszło do konfliktu zbrojnego pomiędzy ludnością niemiecką i polską, zamieszkującą te obszary.

Co sądzicie o decyzji prezydenta Andrzeja Dudy?

To też może cię zainteresować: Co dalej z karierą Edwarda Miszczaka po odejściu z TVN. Ujawniono rzekome powody odejścia dyrektora programowego ze stacji. Mają związek z konkurencją

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Skandal w Nesweeku. Zwolnienie Tomasza Lisa ze stanowiska naczelnego to dopiero początek. Pracownicy zaczynają ujawniać prawdę o tym co tam się dzieje

O tym się mówi: Donald Tusk już składa wyborcze deklaracje. Lider Platformy poruszył kilka kontrowersyjnych tematów. To ma być marsz w stronę nowoczesności