Donald Tusk we wtorek miał spotkanie w Wałbrzychu gdzie spotkał się ze zwolennikami Platformy Obywatelskiej. Portal „Super Express” podaje, że złożył już tam kilka istotnych deklaracji o dążeniu w stronę nowoczesności na zwór krajów zachodnich w takich obszarach jak aborcja czy adopcja dzieci.

Dostęp do aborcji

Jedną z obietnic wyborczych polityka jest wprowadzenie możliwości aborcji aż do dwunastego tygodnia ciąży. Decyzja będzie tutaj całkowicie w rękach kobiet.

Do tego ma wejść też refundacja środków antykoncepcyjnych, a także zabiegów metodą in vitro.

Związki partnerskie

Po zwycięstwie Platformy zalegalizowane mają zostać związki partnerskie, o których mówiło się jeszcze za czasów rządów Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Wówczas nie udało się tego wprowadzić.

Adopcja dzieci

Lider opozycji poruszył też temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Tutaj jednak nie ma konkretnej decyzji, a debata w tym kierunku dopiero musi się rozpocząć.

Sytuacja osób transpłciowych

Jak przyznaje Donald Tusk, w jego ugrupowaniu nie ma jednomyślności w tym zakresie dlatego nie ma przygotowanych konkretnych rozwiązań.

„Tym przepisom dotyczącym transpłciowości trzeba się przyjrzeć bardzo szczegółowo, żeby nie było tu żadnych utrudnień, które są tak dewastujące dla psychiki, szczególnie jeśli chodzi o młodego człowieka czy dziecko” – zapowiedział polityk.

Przekonuje Was tymi deklaracjami?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Skandal w Nesweeku. Zwolnienie Tomasza Lisa ze stanowiska naczelnego to dopiero początek. Pracownicy zaczynają ujawniać prawdę o tym co tam się dzieje

Jak informował portal „życie.news”: Beata Szydło oburzona słowami posłanki Koalicji Obywatelskiej. Publicznie odpowiedziała jej w mediach społecznościowych. O co dokładnie im poszło

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Fani Jerzego Skolimowskiego mają powody do niepokoju. Ze zdrowiem znanego reżysera nie jest najlepiej

Sprawdź również ten artykuł: Rafał Trzaskowski był gościem Kuby Wojewódzkiego. Z ust prezydenta Warszawy padły zaskakujące słowa. Internauci licznie komentują. Czy to wypada