Bez wątpienia jednym z najwybitniejszych reżyserów w naszym kraju jest właśnie Jerzy Skolimowski. Znany reżyser zajmuje się także malarstwem, jest scenarzystą i aktorem.

Niesamowite sukcesy reżysera

Jerzy Skolimowski otrzymał wiele nagród, między innymi Nagrodę Specjalną Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji czy też Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Filmowym w Cannes, za filmy „Wrzask” i „Io”.

Nagrodę za drugi film podczas festiwalu w Cannes, nasz polski reżyser otrzymał zaledwie kilka dni temu, bo 28 maja. Dodatkowo, jak podaje portal Super Express, wczoraj – 6 czerwca, Jerzy Skolimowski został także uhonorowany Orłem podczas gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych.

Ważne słowa

Podczas swojego krótkiego przemówienia, które Jerzy Skolimowski wygłosił tuż po odebraniu nagrody, reżyser wyznał, że jest niezwykle zaszczycony, jednak wie, że pracował na tę nagrodę wiele lat i jest ona zasłużona. Mimo wszystko reżyser nie krył jednak wzruszenia.

Co więcej, na koniec przemówienia, Jerzy Skolimowski zaznaczył, że w ostatnim czasie nieco podupadł na zdrowiu i cieszy się, że dzięki pomocy lekarzy może teraz brać udział w rozdaniu Nagród Polskiej Akademii Filmowej i mógł być także obecny na festiwalu w Cannes.

- A jeszcze serio chciałem dodać, że ostatnio miałem przedziwne perypetie medyczne i to, że jestem tutaj z państwem dzisiaj – i że udało mi się polecieć do Cannes, żeby odebrać nagrodę – to tylko dzięki wspólnemu wysiłkowi dwóch warszawskich szpitali i ich personelu medycznego – mówił Jerzy Skolimowski podczas wczorajszego przemówienia.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: BARBARA KURDEJ-SZATAN ZASKOCZYŁA GOŚCI PRZYJĘCIA KOMUNIJNEGO SWOJEJ UKOCHANEJ CÓRKI. AKTORKA ZORGANIZOWAŁA IMPREZĘ NA BOGATO. TORT ZROBIŁ WRAŻENIE

PORTAL "ŻYCIE" PISAŁ RÓWNIEŻ: NIEBYWAŁA ZMIANA KADROWA WŚRÓD POLSKICH DUCHOWNYCH. BISKUP PŁOCKI OFICJALNIE ZŁOŻYŁ REZYGNACJĘ. PAPIEŻ FRANCISZEK JUŻ WYZNACZYŁ NASTĘPCĘ HIERARCHY

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIE”: KOLEJNE GŁOŚNE ROZSTANIE W POLSKIM SHOW - BIZNESIE. FILIP CHAJZER I MAŁGORZATA WALCZAK NIE SĄ JUŻ RAZEM. POJAWIŁO SIĘ OŚWIADCZENIE PARY

PORTAL “ŻYCIE” INFORMOWAŁ TAKŻE O: ROŚLINA, KTÓRA SKUTECZNIE POMAGA POZBYĆ SIĘ NIEPROSZONYCH GOŚCI Z NASZEGO OGRODU. KRETY NIE BĘDĄ JUŻ DEWASTOWAĆ ROŚLIN