Dodatek osłonowy jest jednorazowo wypłacanym świadczeniem dla osób o niskich dochodach, które ma zrekompensować bardzo wysokie obecnie opłaty za ogrzewanie, prąd, gaz czy inne wydatki.

Portal „Dziennik Łodzki” przypomina jak można się o niego postarać i podaje ile można dostać pieniędzy.

Konieczny wniosek

Dodatek jest przyznawany po złożeniu wniosku w pobliskim urzędzie albo na ePUAP w terminie do maksymalnie 31 października bieżącego roku.

Po zaakceptowaniu wniosku pieniądze będą wypłacone albo gotówkowo, albo na podane konto najpóźniej do dnia 2 grudnia.

Kwota zależy od dochodów danego gospodarstwa domowego. W przypadku tych jednoosobowych by dostać całą sumę nie można przekroczyć 2,1 tysiąca (można uzyskać 400 zł), a w wieloosobowych póltora tysiąca złotych (od 600 do 1150 zł w zależności od liczby osób).

Jeśli określone kryterium dochodowe jest przekroczone, wówczas obowiązuje zasada "złotówka za złotówkę" a więc dalej będzie można uzyskać dodatek choć znacznie mniejszy.

„Kwota dodatku będzie pomniejszana o kwotę tego przekroczenia. Minimalna kwota wypłacanych dodatków osłonowych będzie wynosić 20 zł” – podają przedstawiciele rządu.

W Polsce około 7 mln osób będzie mogło się ubiegać o te rządowe wsparcie finansowe z tego tytułu. Skorzystacie z tej możliwości?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Donald Tusk już składa wyborcze deklaracje. Lider Platformy poruszył kilka kontrowersyjnych tematów. To ma być marsz w stronę nowoczesności

Jak informował portal „życie.news”: Co dalej z karierą Edwarda Miszczaka po odejściu z TVN. Ujawniono rzekome powody odejścia dyrektora programowego ze stacji. Mają związek z konkurencją

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Córeczka księcia Harry'ego i Meghan Markle skończyła roczek. Jej prababcia także miała ważny dzień. Są nowe zdjęcia Lilibet

Sprawdź również ten artykuł: Skandal w Nesweeku. Zwolnienie Tomasza Lisa ze stanowiska naczelnego to dopiero początek. Pracownicy zaczynają ujawniać prawdę o tym co tam się dzieje