Jak podaje portal "Super Express", jeden z doradców Władimira Putina od lat głosi pogląd, że Rosja powinna objąć kontrolę nad całym światem. Odbiera przy tym innym państwom prawo do istnienia i samostanowienia. Aleksander Dugin, bo o nim mowa, ma podsuwać przywódcy Federacji Rosyjskiej coraz bardziej radykalne pomysły. Dugin jest nawet określany mianem "mózgu Putina".

"Mózg Putina"

Aleksander Dugin w artykule "Wybawić Europę Zachodnią od Wschodniej" wskazuje, że "na kontynencie euroazjatyckim dla Polski miejsca nie ma". "Mózg Putina" w swoim tekście podkreśla, że Rosja nie jest zainteresowana istnieniem ani Polski, ani Ukrainy, co ma być w jego opinii podyktowane prawami geografii sakralnej i geopolityki".

Choć w Polsce nazwisko tego pseudofilozofa nie jest powszechnie znane, to w Rosji odgrywa on bardzo ważną rolę. Ma być jednym z bliskich i zaufanych ludzi Putina, który sączy w uszy dyktatora swój pogląd i wizję świata. To on ma przekonywać, że wojna na Ukrainie to jeden z kroków na drodze do odbudowania rosyjskiego imperium.

Aleksander Dugin/YouTube @TheNexusInstitute
Aleksander Dugin/YouTube @TheNexusInstitute
Aleksander Dugin/YouTube @TheNexusInstitute

Dugin jest przekonany, że Rosja musi przejąć nie tylko Ukrainę, ale także i Polskę oraz kraje Bałtyckie. Jego zdaniem, drogą do tego celu może być przeciągniącie Francji i Niemiec na stronę Rosji, by zdradziły one kraje Europy Wschodniej i otwarły Federacji Rosyjskiej drogę do celu.

Na osobę Dugina uwagę zwrocił niedawno jeden z polskich generałów. Bogusław Samol z Akademii Sztuki Wojennej powiedział w Polsat News, że atak na Polskę jest jednym z celów Rosji. Jednocześnie uspokoił, że póki co, Federacja Rosyjska nie ma "możliwości zaatakowania naszego kraju".

Gen. Bogusław Samol/YouTube @Instytut Libertatis
Gen. Bogusław Samol/YouTube @Instytut Libertatis
Gen. Bogusław Samol/YouTube @Instytut Libertatis

Generał Samol wskazuje, że traktaty i wywody Dugina studiowane są przez młodych wojskowych, a to jest bardzo niebezpieczne i źle wróży na przyszłość.

Zgadzacie się z tym?

To też może cię zainteresować: Beata Szydło oburzona słowami posłanki Koalicji Obywatelskiej. Publicznie odpowiedziała jej w mediach społecznościowych. O co dokładnie im poszło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Produkty, które mamy w domu, pomogą nam uporać się z przypalonym garnkiem. Proste triki pozwolą pozbyć się problemu

O tym się mówi: Uwaga na produkty odstraszające insekty. GIS przypomina o zasadach ich użytkowania. W innym przypadku mogą być szkodliwe również dla naszego zdrowia