Jak podaje portal "Pyszności", każdemu z nas choć raz przyszło się zmierzyć z czyszczeniem przypalonego garnka. Wystarczy tylko chwila nieuwagi, żeby zmierzyć się z poważnym problemem. Aby oszczędzic sobie pracy przy czyszczeniu, wystarczy sięgnąć po jeden z dwóch produktów, jakie znajdziemy w każdej kuchni.

Jak wyczyścić przypalony garnek?

Choć w sklepach nie brakuje środków, które pomogą nam wyczyścić przypalony garnek, nie musimy od razu po nie sięgać. W naszej kuchnii znajdziemy to, co pomoże uporać się z problemem i to bez konieczności wydawania dużych pieniędzy. Warto skorzystać z patentów wypróbowanych przez nasze babcie.

Aby wyczyścić przypalony garnek wystarczy użyć soli i sody oczyszczonej. Czyszczenie przy pomocy sody jest wyjątkowo proste. Wystarczy napełnić przypalone naczynie ciepłą wodą, a następnie wsypać do niego sodę. Całość należy pozostawić na noc. Potem przecieramy całość gąbką i gotowe. Ważne! Sody oczyszczonej nie należy stosować na naczyniach aluminiowych!

Przypalony garnek/YouTube @Take Look
Przypalony garnek/YouTube @Take Look
Przypalony garnek/YouTube @Take Look

Jeśli nie mamy akurat w domu sody oczyszczonej, równie dobrze sprawdzi się sól. Podobnie, jak w poprzednim przypadku wypełniamy garnek wodą i dodajemy sól. Całość odstawiamy na noc. Rano całość gotujemy przez około 10 minut. Po tym czasie zdejmujemy naczynie z ognia, odstawiając je do wystygnięcia. Potem całość myjemy.

Połączona siła

Do czyszczenia przypalonych garnków można użyć również specjalnej mikstury. Najpierw nalewamy do przyplanonego garnka wodę i ocet. Całość zagotowujemy. Po zdjęciu z palnika, dodajemy sodę oczyszczoną. Naczynie odstawiamy na kilka minut, po upływie których czyścimy naczynie gąbką i płynem do naczyń.

Przypalony garnek/YouTube @Take Look
Przypalony garnek/YouTube @Take Look
Przypalony garnek/YouTube @Take Look

A wy, jakie macie sposoby na czyszczenie przypalonych garnków?

To też może cię zainteresować: Była Ambasador RP w Rosji nie ma wątpliwości, że Władimir Putin obawia się o własne życie. "To już jest taki lęk chorobliwy"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujący zwrot akcji w rodzinie królewskiej. Książęta William Harry spotkali się pierwszy raz od miesięcy. Potrzebna była interwencja ich ojca

O tym się mówi: Joanna Opozda szczerze o tym, kto wspierają w opiece nad dzieckiem. To szczęście, że ma kogoś takiego