Jak podaje portal "Super Express", w światowych mediach coraz częściej pojawiają się informacje o tym, że w bezpośrednim otoczeniu Władimira Putina rośnie niezadowolenie w związku z sytuacja na Ukrainie. Dyktator coraz bardziej obawia się, że jego życie może być zagrożone. Była Ambasador RP w Rosji, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz stwierdziła, że obawa o własne życie u Putina, stała się wręcz chorobliwa.

Europa powinna zmienić relacje z Władimirem Putinem

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz nie ma wątpliwości, że Europa powinna zdecydowanie zmienić swoje podejście do Władimira Putina i jego reżimu. Jej zdaniem dotychczasowe zachowanie europejskich przywódców rosyjski dyktator odbiera, jako oznakę słobości. Była pani ambasador odniosła się w "Expressie Biedrzyckiej" między innymi do zachowania Emmanuela Macrona.

Zdaniem Pełczyńskiej-Nałecz apele francuskiego przywódcy o to, aby nie "poniżać Rosji" są niewłaściwe nie tylko z punktu widzenia etycznego i moralnego, ale także dyplomatycznego i politycznego. Dodała, że Macron nie jest w stanie pojąć, że logika, jaką posługuje się przywódca Rosji znacząco różni się od tej, reprezentowanej przez szeroko pojęty Zachód.

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz/YouTube @Rmf Fm
Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz/YouTube @Rmf Fm
Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz/YouTube @Rmf Fm

Wąski krąg wokół Putina

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz wskazuje, że nigdy nie będziemy mieli pewności co do prawdziwości informacji na temat stanu zdrowia Władimira Putina, czy ewentualnych zamachów i prób obalenia go z urzędu. Wszystko za sprawą faktu, że dyktator otoczył się bardzo wąskim gronem osób, wobec których lojalności nie ma najmniejszych wątpliwości.

Jednocześnie była pani ambasador zauważa, że z pewnością rozczarowanie wśród kremlowskich oficjeli może się pojawiać. Wywołuje ją nie tylko przeciągająca się wojna na Ukrainie, która miała być przecież operacją błyskawiczną. Do tego dochodzi upadek mitu niezwyciężonej armii rosyjskiej, która nie jest w stanie wygrać starcia z ukraińskimi żołnierzami.

Władimir Putin / YouTube: AFP Deutschland
Władimir Putin / YouTube: AFP Deutschland
Władimir Putin / YouTube: AFP Deutschland

Pełczyńska-Nałęcz dodała, że Putinowi nieustannie towarzyszy obawa o własne życie i ma ona już charakter chorobliwy.

Zgadzacie się z byłą ambasador RP w Rosji?

To też może cię zainteresować: Najnowsze doniesienia o Rosji są zdumiewające. Jeden z propagandystów Władimira Putina snuje niewiarygodne teorie w telewizji. Jego słowa porażają

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mieszkańcy jednego z regionów mogą mówić o prawdziwym szczęściu. Jednego dnia ledwie ominęło ich budzące postrach zjawisko pogodowe. Co się tam działo

O tym się mówi: Był miłością życia Kory. Po latach nie poznał jej na mieście. O kim mowa