Media obiegła bardzo ważna informacja dotycząca projektu ustawy, jaki być może trafi do parlamentu na przestrzeni dwóch miesięcy.
Kolejny etap cyfryzacji Polski
Wyświetl ten post na Instagramie
Zmiany obejmować miałyby zastosowanie cyfryzacji w kontekście tworzenia wszelkiego rodzaju rejestrów, cmentarnych ksiąg i elektronicznej formy karty zgonu. Cyfrowemu rejestrowi podlegać również miałyby miejsca spoczynku, jak zapowiedział Wojciech Labuda.
Cyfryzacja procesu pochówku zmarłych już w 2023 roku. Co będzie następne?
Obecnie bez dostępu do sieci internetowej i urządzenia, na którym możemy dokonać szeregu operacji, trudno by nam było funkcjonować. Cyfryzacji poddano wiele obszarów życia i gospodarki Polski, jak edukacja, pomoc medyczna, czy praca zdalna.
Według pełnomocnika prezesa Rady Ministrów ds. ochrony miejsc pamięci, powstałe w 1959 roku przepisy regulujące zasady pochówku zmarłych są nieprecyzyjne i należy je ulepszyć.
Jak się okazuje, chodzi o dostosowanie tego obszaru działalności do współczesnych form archiwizacji i zapisów, które miałyby wpasować we współczesny świat i jego cyber rzeczywistość.
Jak donosi "Money.pl", zmiany w przepisach miałyby wejść w życie w marcu przyszłego roku - Nie chcemy w tym obszarze robić żadnej rewolucji obyczajowej. Jedyną rewolucją będzie cyfryzacja. Chcemy, aby wszystkie procesy związane z pochówkiem mogły się odbywać w sposób cyfrowy - wyjaśnił Labuda, podkreślając archaiczność poprzednich zapisów.
O tym się mówi: Jarosław Kaczyński zasmuca kolegów z rządu. Wiadomo, czy wróci do siedziby PiS
Nie przegap tego: Smutne wieści dla fanów programu "Rolnik szuka żony". Odszedł jeden z uczestników show. Niedawno stanął na ślubnym kobiercu