Media obiegła bardzo ważna informacja dotycząca projektu ustawy, jaki być może trafi do parlamentu na przestrzeni dwóch miesięcy.

Kolejny etap cyfryzacji Polski

Zmiany obejmować miałyby zastosowanie cyfryzacji w kontekście tworzenia wszelkiego rodzaju rejestrów, cmentarnych ksiąg i elektronicznej formy karty zgonu. Cyfrowemu rejestrowi podlegać również miałyby miejsca spoczynku, jak zapowiedział Wojciech Labuda.

Cyfryzacja procesu pochówku zmarłych już w 2023 roku. Co będzie następne?

Obecnie bez dostępu do sieci internetowej i urządzenia, na którym możemy dokonać szeregu operacji, trudno by nam było funkcjonować. Cyfryzacji poddano wiele obszarów życia i gospodarki Polski, jak edukacja, pomoc medyczna, czy praca zdalna.

Według pełnomocnika prezesa Rady Ministrów ds. ochrony miejsc pamięci, powstałe w 1959 roku przepisy regulujące zasady pochówku zmarłych są nieprecyzyjne i należy je ulepszyć.

Jak się okazuje, chodzi o dostosowanie tego obszaru działalności do współczesnych form archiwizacji i zapisów, które miałyby wpasować we współczesny świat i jego cyber rzeczywistość.

Jak donosi "Money.pl", zmiany w przepisach miałyby wejść w życie w marcu przyszłego roku - Nie chcemy w tym obszarze robić żadnej rewolucji obyczajowej. Jedyną rewolucją będzie cyfryzacja. Chcemy, aby wszystkie procesy związane z pochówkiem mogły się odbywać w sposób cyfrowy - wyjaśnił Labuda, podkreślając archaiczność poprzednich zapisów.

O tym się mówi: Jarosław Kaczyński zasmuca kolegów z rządu. Wiadomo, czy wróci do siedziby PiS

Nie przegap tego: Smutne wieści dla fanów programu "Rolnik szuka żony". Odszedł jeden z uczestników show. Niedawno stanął na ślubnym kobiercu