Michał Dworczyk zakomunikował, że Jarosław Kaczyński planuje odejść z rządu. Zgodnie z informatorami Super Expressu, prawdopodobnie stanie się to 15 czerwca.

Jarosław Kaczyński wraca do siedziby Prawa i Sprawiedliwości? Mateuszowi Morawieckiemu będzie smutno

Wciąż nie milkną spekulacje na temat rezygnacji Jarosława Kaczyńskiego z obecności w rządzie. Jak pamiętamy, prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział pospolite ruszenie w szeregach partii celem wyruszenia w Polskę i zdobycia niezbędnej wiedzy na temat potrzeb Polek i Polaków. To miałoby pomóc rządzącym w ustaleniu priorytetów mających znaleźć się w wyborczym programie Prawa i Sprawiedliwości. Jest to niezbędna procedura, która zapewnia politykom wiedzę na temat tego, co należy obiecać obywatelom w trakcie kampanii wyborczej.

Wszystko wskazuje na to, że moment odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu się zbliża. Pan premier, Jarosław Kaczyński zapowiedział, że nastąpi to wkrótce, jak oczywiście nie znam dokładnej daty – zagwarantował szef KPRM Michał Dworczyk.

Według politologa, profesora Kazimierza Kika, Jarosław Kaczyński podjął decyzję o odejściu z rządu, gdyż musi zająć się partią, dla której wyraźnie spadło poparcie społeczne. Będzie musiał dopilnować wszystkiego, aby Prawo i Sprawiedliwość nadal miało moc propagandową i wpływ na sposób myślenia społeczeństwa. Według profesora, rząd poradzi sobie bez prezesa PiS, natomiast sama partia może nie wytrzymać nieobecności Jarosława Kaczyńskiego na miejscu w siedzibie.

O tym się mówi: Kamil Grosicki przyćmił pierwszokomunijne przyjęcie córki. Piłkarz w ogniu krytyki. O co poszło

Zerknij: Książę Karol przemawiał na cześć Królowej Elżbiety II. Nazwał ją mamusią i wywołał wrzawę pod centrum handlowym. O co poszło