Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", Ivan Komarenko jakiś czas temu stał się twarzą ruchu antyszczepionkowego. Piosenkarz otwarcie negował zagrożenie zwiazane z epidemią koronawirusa i występował przeciw konieczności szczepień na Covid-19. W związku z manifestacją na wrocławskim rynku, w jakiej brał udział w październiku 2020 roku. Zapadł wyrok w sprawie.

Ivan Komarenko wziął udział w manifestacji

10 października 2020 roku na wrocławskim rynku pojawił się tłum, który chciał zamanifestować swój sprzeciw wobec szczepień przeciw Covid-19. Manifestacja odbyła się pomimo obowiązujących w tamtym czasie restrycji epidemicznych. Przypomnijmy, w tym samym czasie resort zdrowia informował tego dnia o 5300 zakażeniach koronawirusem i 53 osobach, które zmarły z powodu Covid-19.

W związku z rosnącą wówczas liczbą przypadków zakażeń koronawirusem, rząd zdecydował o wydaniu nakazu noszenia maseczek nie tylko w przestrzeniach zamkniętych, ale także na świeżym powietrzu. Obowiązywała wówczas konieczność zachowywania dystansu społecznego, by zminimalizować transmisję wirusa.

Do obowiązujących wówczas zaleceń nie zastosował się ani Ivan Komarenko, ani pozostali uczestnicy zgromadzenia. Po kilku godzinach manifestacja została rozwiązana przez służby, a prezydent Wrocławia zapowiadał, że jej uczestnicy muszą liczyć się z konsekwencjami ostentacyjnego omijania wydanych przez rząd zaleceń.

Ivan Komarenko usłyszał wyrok

Ivan Komarenko stanął przed sądem w związku z wydarzeniami z wrocławskiego rynku. Wokalista pochwalił się, że w jego sprawie zapadł wyrok uniewinniający go od stawianych zarzutów. Wiadomością tę, piosenkarz podzielił się w mediach społecznościowych.

"Wczoraj ostatecznie sąd we Wrocławiu uniewinnił mnie od zarzutów łamania rygorów sanitarnych podczas mojego występu na wrocławskim rynku w październiku 2020" - napisał Komarenko, dziękując reprezentującemu go prawnikowi, za pomoc w zwycięstwie.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Dagmara Kaźmierska z „Królowych życia” nie przejmuje się zakończeniem programu. Celebrytka już znalazła nową pracę w zacnym gronie. Czym się zajmie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Światło dzienne ujrzała wysokość emerytury Karola Strasburgera. Czy prowadzący "Familiadę" ma powody do narzekania

O tym się mówi: Spodziewana deklaracja ze strony Jarosława Kaczyńskiego nadal nie padła. Kiedy prezes Prawa i Sprawiedliwości odejdzie ze stanowiska wicepremiera