Jak podaje portal "Wirtualna Polska", choć w ostatnim czasie można odnieść wrażenie, że koronawirus przestał być zagrożeniem, eksperci przekonują, że to nie powinno uśpić naszej czujności. Ministerstwo zdrowia wskazało, kto powinien przyjąć dawkę przypominającą szczepionki przeciw Covid-19.

Dla kogo kolejna dawka szczepionki przeciw Covid-19?

Zgodnie z zaleceniami wydanymi przez resort zdrowia, kolejną dawkę przypominającą powinny przyjąć wszystkie osoby, które po ostatniej dawce poddane były zabiegowi transplantacji komórek krwiotwórczych bądź były leczone za pomocą terapii CAR-T. Ich ponowne szczepienie powinno mieć miejsce przed upływem okresu trzech miesięcy od wykonania zabiegu.

Szczepienia przeciw Covid-19/YouTube @TV UMCS
Szczepienia przeciw Covid-19/YouTube @TV UMCS
Szczepienia przeciw Covid-19/YouTube @TV UMCS

W miniony czwartek, wiceszef resortu zdrowia wskazał, że w szpitalach w całym kraju przebywa mniej niż 400 chorych na Covid-19. Podkreślił, że na ten moment ilość wykrywanych przypadków, podobnie jak stopień ciężkości ich przebiegu, nie stanowi zagrożenia dla służby zdrowia i nie grozi jej przeciążeniem.

Gotowi na kolejną falę

Waldemar Kraska zapewnił, że rząd i ministerstwo zdrowia są przygotowane do ewentualnego wzrostu zachorowań, do jakiego może dojść w sezonie jesienno-zimowych. Wiceszef resortu zdrowia przypomniał, że ostatnie dwa lata pozwoliły niejako przetrenować możliwe scenariusze rozwoju epdemii.

Przypomnijmy, z dniem 16 maja, przestał obowiązywać w naszym kraju stan epidemii. Został on zastąpiony stanem zagrożenia epidemicznego. Choć w znakomitej większości doszło już do zniesienia praktycznie wszystkich obostrzeń, nada pozostał obowiązek zakrywania nosa i ust. Obejmuje on placówki medyczne takiej jak szpitale i przychodnie, a także apteki.

Maseczki/YouTube @Niezależny Serwis Informacyjny
Maseczki/YouTube @Niezależny Serwis Informacyjny
Maseczki/YouTube @Niezależny Serwis Informacyjny

Myślicie, że jesienią czeka nas powtórka z dotychczasowych fal?

To też może cię zainteresować: Gorsza passa Małgorzaty Rozenek – Majdan. Perfekcyjnej Pani Domu od dłuższego czasu nie widać na szklanym ekranie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Beata Tadla i Jarosław Kret czekają na koniec procesu sądowego. Była para spiera się o kredyt mieszkaniowy. Na jaw wyszły niebywałe kulisy ich relacji

O tym się mówi: Wielki remont w willi Krzysztofa Krawczyka. Wdowa po artyście postanowiła zrobić porządki