W następnym roku opłata abonamentowa RTV radośnie zwiększy się o 10 procent. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji obwieściła szczególne postanowienie, w którym oznajmiła, że rząd zaplanował Polakom podwyżkę abonamentu. Niewątpliwie więcej trzeba będzie zapłacić za to, że posiadamy radio i telewizor we własnych czterech ścianach.

Wzrosły rachunki za prąd i gaz, zwiększono stopę procentową, a teraz czeka nas podwyżka abonamentu RTV

Wszyscy mieszkańcy Polski zauważyli już bardzo dawno temu, w jaki sposób rząd łata dziury finansowe po podpisaniu ratyfikacji umowy z Unią Europejską. Chociaż benefity w postaci poprawy infrastruktury lokalnej są czasami widoczne, to jednak ogromne i wciąż rosnące zadłużenie Polski, a co za tym idzie, każdego jej mieszkańca spędza sen z powiek milionom Polaków.

Wielu obywateli, między innymi przedsiębiorcy odczuwają tragiczne skutki zarządzeń o zamknięciu na cztery spusty wielu firm i przedsiębiorstw, które w lwiej części nie zdołały podnieść się po kolejnych lockdownach.

Na domiar złego internet obiegły informacje, że wielu przedsiębiorców, którzy skorzystali ze środków finansowych, oferowanych przez rząd w ramach pomocy w czasie lockdownów skarżyło się, że muszą teraz oddać te wszystkie pieniądze, co stanowić może ostatecznie gwóźdź do trumny.

Teraz Goniec podaje, że od 2023 roku abonenci radiowo-telewizyjni będą płacić o 10% więcej, czyli 8,7 złotego za miesiąc użytkowania radia, w przypadku rocznego abonamentu RTV za posiadanie w domu radioodbiornika będzie trzeba zapłacić 104,4 zł, a opłacając telewizor i radio, Polacy będą musieli oddać co miesiąc 27,30 zł, co w skali roku daje 327,6 zł więcej.

Tabloid zaznacza, że wraz ze zwiększeniem abonamentu, wzrosną także kary za nieopłacanie abonamentu. Tak więc od 2023 roku kara podstawowa będzie równa 819 zł.

Przypominamy, że ze względu na brak opłat wielu obywateli, rząd postanowił uraczyć telewizję oraz radio coroczną rekompensatą, wynoszącą mniej więcej 2 miliardy złotych.

O tym się mówi: Pies przywiązany do hydrantu. Pozostawiono go z torbą pełną zabawek i łamiącą serce notatką od właściciela

Zerknij: Ambasador Rosji nie przestaje rozprzestrzeniać propagandy dotyczącej Polski. Tym razem padły mocne zarzuty