Jak podaje portal "Super Express", od jakiegoś czasu mówi się o możliwości ogłoszenia przedterminowych wyborów. Nawet jeśli tak się nie stanie, to kolejne wybory do polskiego parlamentu już całkiem niedługo, bo jesienią przyszłego roku. Do wyborów przygotowuje się już partia Donalda Tuska. Kto z PO mógłby zasiąść w fotelu premiera. Kogo widzi w tym miejscu Grzegorz Schetyna?

Przygotowania do wyborów

Nawet jeśli przedterminowe wybory to bardziej political fiction niż realny scenariusz, partie powoli szykują się do kampanii wyborczej. Wiele osób zastanawia się, kto objąłby stery rządu, gdyby wybory wygrała opozycja. Wśród faworytów do tego stanowiska wymienia się lidera PO Donalda Tuska, a także Rafała Trzaskowskiego.

Konrad Piasecki zapytał Grzegorza Schetynę, kogo widziałby na stanowiski prezesa rady ministrów. Jego odpowiedź dla wielu osób może być sporym zaskoczeniem, bo zdaniem byłego szefa PO, urząd premiera powinien objąć Donald Tusk. Dodał, że musi to być oczywiście decyzja wszystkich podmiotów, które tworzyłyby ewentualną koalicję.

Grzegorz Schetyna/YouTube @Janusz Jaskółka
Grzegorz Schetyna/YouTube @Janusz Jaskółka
Grzegorz Schetyna/YouTube @Janusz Jaskółka

Grzegorz Schetyna o odblokowaniu środków z KPO

W trakcie rozmowy Konrada Piaseckiego z Grzegorzem Schetyną poruszono temat odblokowania KPO. Zdaniem polityka próby oczarowania Brukseli przez partię Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro.

Jego zdaniem nie ma szans, żeby Komisja Europejska odblokowała fundusze tylko dlatego, że nasz kraj mierzy się z falą uchodźców z Ukrainy, którzy szukają schronienia przed wojną właśnie w Polsce.

Grzegorz Schetyna/YouTube @Radio Zet
Grzegorz Schetyna/YouTube @Radio Zet
Grzegorz Schetyna/YouTube @Radio Zet

Zgadzacie się z opiniami Grzegorza Schetyny?

To też może cię zainteresować: Nie opadły jeszcze emocje po tegorocznym konkursie Eurowizji. Kolejna głośna sprawa dotyczy Idy Nowakowskiej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wiele wskazuje na to, że koniec Władimira Putina jest bliższy niż mu się wydaje. Głos na ten temat zabrała eksperta ds. historii

O tym się mówi: Mocne słowa rzeczniczki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji na temat Polski. Okazuje się, że Rosja ma wobec naszego kraju poważne zamiary