Jak podaje portal "Super Express", podobnie jak każdy maturzysta, tak i Przemysław Czarnek w czasie egzaminów maturalnych odczuwał stres. Maturę z języka polskiego udało mu się zdać na czwórkę. Piątkę dostał z egzaminów z historii i niemieckiego.

Matura Przemysława Czarnka

W rozmowie z tabloidem minister Czarnek przyznał, że język polski zaliczył na ocenę dobrą i to zarówno w części pisemnej, jak i ustnej. W pamięci utkwił mu fakt, że na egzaminie ustnym z polskiego został zapytany o "Bogurodzicę". Miał ją przeanalizować zarówno w aspekcie "technicznym, jak i historycznym".

Znacznie lepiej poradził sobie z egzminiem z historii. Tematem egzaminu pisemnego w tym przypadku była "Polska i trzech Bolesławów". Egzamin poszedł mu na tyle dobrze, że został zwolniony z części ustnej. Obecny minister edukacji zdecydował się zdawać maturę z języka niemieckiego. "Poszło mi znakomicie, bo lubiłe ten język" - stwierdził.

Przemysław Czarnek/ YouTube @Dziennik Wschodni
Przemysław Czarnek/ YouTube @Dziennik Wschodni
Przemysław Czarnek/ YouTube @Dziennik Wschodni

Przyznał, że do nauki przykładał się sumiennie, szczególnie w ostatnich kilku miesiącach przed maturą. Dodał, że był to dla niego stresujący czas, ale jego zdaniem stres jest czymś, co może wpływać na nas twórczo i stymulująco. Jednak aby tak się stało konieczne jest panowanie nad nim i nie dopuszczanie, żeby nas zdominował.

Przemysława Czarnka plany na szkołę

Przemysław Czarnek planuje przeprowadzenie kolejnych zmian w polskich szkołach. Na jego celowniku znalazły się teraz zajęcia dodatkowe. Minister edukacji stwierdził, że chciałby, aby do szkół nie miały wstępu żadne organizacje pozarządowe.

Jak wyjaśnia Czarnek, uczniowie i tak mają zbyt przeładowane plany zajęć i nie ma miejsca na dodatkowe zajęcia. Jego zdaniem zajęcia dodtakowe były wykorzystywane przez instytucje pozarządowe do deprawowania dzieci i młodzieży.

Przemysław Czarnek/Youtube @Janusz Jaskółka
Przemysław Czarnek/Youtube @Janusz Jaskółka
Przemysław Czarnek/Youtube @Janusz Jaskółka

A wy, jak wspominacie swoje matury?

To też może cię zainteresować: Zaskakujące informacje na temat rozwodu Joanny Opozdy i Antka Królikowskiego. Takiego obrotu spraw, nikt się nie spodziewł

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Prezydent Wołodymyr Zełenski zdradził ważne szczegóły. Czy Francja omawiała z Rosją podział Ukrainy

O tym się mówi: Dobre wiadomości płyną do Polski z Unii Europejskiej. Rzecznik rządu mówi, kiedy do naszego kraju trafią pieniądze