Jak podaje portal "Super Express", do Polski już niebawem popłyną pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. W piątek 13 maja rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że do zatwierdzenia polskiego KPO może dojść na przestrzeni najbliższych kilku lub kilkunastu dni. To dobra wiadomość z punktu widzenia krajowej gospodarki.

Rząd Mateusza Morawieckiego dogadał się z UE

Rzecznik rządu Piotr Müller, w piątek 13 maja przekazał, że udało się wypracować porozumienie pomiędzy zespołem polskim, a tym powołanym przez przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę Von Der Leyen. Jego zdaniem formalne zatwierdzenie KPO to kwestia kilku lub kilkunastu najbliższych dni.

W minioną środę Rzeczniczka KE Veerle Nuyts zaznaczyła, że strona polska może liczyć na zatwierdzenie KPO tylko wtedy, gdy zobowiąże się do przeprowadzenia reformy systemu dyscyplinowania sędziów (w tym do usunięcia Izby Dyscyplinarnej) oraz przywrócenia do orzekania sędziów, którzy zostali pozbawieni takiej możliwości.

Piotr Muller. Źródło: Youtube Polskie Radio
Piotr Muller. Źródło: Youtube Polskie Radio
Piotr Muller. Źródło: Youtube Polskie Radio

Czym jest KPO

KPO jest finansowane ze środków Funduszu Odbudowy UE, który ma pomóc w uporaniu się z nagatywnymi skutkami pandemii Covid-19, a także stanowić wsparcie na drodze do transformacji energetycznej i cyfrowej. Polska może liczyć na 76 mld euro, które będą do wykorzystania przez 5 lat.

"Środki z KPO podtrzymają wzrost i co więcej, my je wydamy natychmiast, bo taki jest cel Krajowego Planu Odbudowy" - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" ekonomista Marek Zuber.

Pieniądze/Youtube @Najnowsze Wiadomości 24h
Pieniądze/Youtube @Najnowsze Wiadomości 24h
Pieniądze/Youtube @Najnowsze Wiadomości 24h

Myślicie, że tym razem doczekamy się zatwierdzenia KPO i otrzymamy pieniądze?

To też może cię zainteresować: Beata Kozidrak zdecydowanie nie ma dobrej passy. Kilka dni temu dostała sąd wydał wyrok za jazdę pod wpływem. Teraz gwiazda znów została singielką

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Plotki o ślubie Zbigniewa Zamachowskiego i Gabrieli Muskały coraz głośniejsze. Para została przyłapana w bardzo romantycznej sytuacji. O co chodzi

O ty się mówi: Do sieci trafiły niepublikowane dotąd nigdzie zdjęcia ze ślubu Agnieszki Kaczorowskiej. Aktorka wyglądała olśniewająco. Fotografie są niemal idealne