Każda osoba planująca aktywności plenerowe w najbliższych dniach powinna regularnie sprawdzać aktualności dotyczące prognozy pogody, gdyż nadchodzi czas zaskakującej zmienności, w występowaniu zjawisk atmosferycznych.

Uważnie śledź prognozę pogody, aby twoje plany na plenerowe wypady nie skończyły się w ulewie, czy gradobiciu

Niestety Super Express donosi, że mogą nas zastać załamania pogody, które w swej naturze mają nieprzewidywalność i pojawiają się w ciągu paru godzin.

Jak podają media, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazuje informacje na temat prognozy pogody na środę i 11 maja bieżącego roku.

Mieszkańcy Polski mogą lokalnie spodziewać się burz, które przewidziane są w obszarze pasa Pojezierzy. To jest jednak dopiero początek pogodowych niespodzianek i załamań, jakie mogą nas nawiedzić wraz z drugą częścią tygodnia.

Według ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, czwartek 12 maja może zaowocować nasileniem się niebezpiecznych zjawisk pogodowych - W dzień umiarkowane lub duże. Przelotne opady deszczu. We wschodniej połowie kraju miejscami burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do około 20 mm - podaje IMGW dodając, że silne podmuchy wiatru mogą zintensyfikować trudne warunki atmosferyczne.

O tym się mówi ostatnimi czasy: Ukraina żegna się ze swoim Prezydentem. Był jednym z niewielu polityków potrafiących przyznać się do błędu

Zerknij też i tutaj: Kuzyn Jarosława Kaczyńskiego zdradził, czy polityk wybiera się na emeryturę. Jego słowa nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości