Zmarł pierwszy prezydent niepodległej Ukrainy Leonid Krawczuk, jak podaje Interia. W styczniu Leonid Krawczuk swoje 88. urodziny.

29 czerwca 2021 roku pierwszy prezydent Ukrainy nie był obecny na uroczystym posiedzeniu Rady Najwyższej organizowanej z okazji Święta Konstytucji z powodu operacji serca.

Odszedł znany polityk ukraińskiego rządu. Jako pierwszy objął funkcję głowy niepodległego państwa Ukrainy

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @ukr90s.enjoyer

Po zabiegu chirurgicznym szef Trójstronnej Grupy Kontaktowej musiał być przetransportowany na oddział intensywnej terapii. Tam podłączono polityka do respiratora.

W lipcu media obiegła informacja na ten temat, że Leonid Krawczuk już miesiąc pozostaje na owym oddziale. Leonid Krawczuk zapisał się na kartach historii niepodległej Ukrainy, jako jej pierwszy prezydent. Zwykł mawiać - „Tylko umarli lub głupi nie zmieniają swoich poglądów”.

Wraz z rosyjską głową państwa Borysem Jelcynem i zmarłym niedawno pierwszym przywódcą niepodległej Białorusi Stanisławem Szuszkiewiczem Krawczuk uczestniczył w sygnowaniu porozumień Białowieskich, jakie położyły kres istnieniu ZSRR.

W lipcu 2020 roku Leonid Krawczuk podjął się przewodniczenia ukraińskiej reprezentacji do Trójstronnej Grupy Kontaktowej ds. Donbasu. Zastąpił na tym stanowisku drugiego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmę.

O tym się mówi: Księżna Kate wystosowała ofertę pracy. Żona księcia Williama poszukuje nowej asystentki. Kandydatka musi spełniać zaskakujący warunek. O co chodzi

Zerknij: Istotny na Kremlu rosyjski polityk postanowił wyjawić prawdziwy cel inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę. W wypowiedzi pojawiła się granica z Polską

Nie przegap: Zła wiadomość dla Polaków. Opłaty za energię nadal będą rosły. Nieznany jest termin zatrzymania tej sytuacji