Jak podaje portal "Super Express", Adrian Zandberg nie ma wątpliwości, że choć nie można na rząd zrzucić całej winy za wzrost cen, to władza odpowiedzialna jest za walkę ze zjawiskiem. Polityk partii Razem ocenił, że podejmowane przez rząd działania są "bezmyślne".

Walka z drożyzną

Polacy coraz mocniej odczuwają w swoich kieszeniach wzrost cen, który z miesiąca na miesiąc coraz mocniej uszczupla domowy budżet. Drożyznę dostrzegają także nawet najbardziej zagożali zwolennicy obecnej partii rządzącej.

Adrian Zandberg/YouTube @Janusz Jaskółka
Adrian Zandberg/YouTube @Janusz Jaskółka
Adrian Zandberg/YouTube @Janusz Jaskółka

"Morawiecki miał mniej więcej taki wpływ na zatkane łańcuchy dostaw czy na globalny rynek ropy, jak Tusk na chłodną wiosnę" - powiedział Adrian Zandberg dodając jednocześnie, że rząd PiS odpowiada "jak polskie państwo walczy z chorobą". Jego zdaniem walka ta przebiega w sposób "głupi i bezmyślny".

Przypomniał, że najpierw Polacy byli zachęcani do brania kredytów mieszkaniowych i mamieni wizją tego, że oprocentowanie nie będzie rosnąć w najbliższych latach, a teraz Adam Glapiński i Rada Polityki Pieniężnej już ósmy raz pod rząd podniosła stopy procentowe. To przełożyło się na wzrost rat zaciągniętych kredytów.

Zandberg porównał takie działanie do leczenia "bolącej nogi siekierą". Dodał, że w najbliższych miesiącach Polacy muszą się liczyć ze wzrostem nie tylko rat kredytów, ale i kosztów jedzenia, czy opłat za mieszkanie. Wzrost stóp procentowych nie zmniejszy kosztów ponoszonych takze na rachunki za energię.

Premier Mateusz Morawiecki / YouTube:  Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki / YouTube: Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki / YouTube: Kancelaria Premiera

Zdaniem Zandberga Glapiński i Morawiecki sięgają po recepty sprzed pół wieku, których skuteczność nawet w tamtym czasie była bardzo wątpliwa. Jego zdaniem rząd PiS-u uderza w słabych, bo nie ma wystarczającej siły, żeby zrobić to wobec silnych.

Zgadzacie się z tym?

To też może cię zainteresować: "Fakty" podsumowują działalność TVP. Kilka minut bez jakiegokolwiek komentarza wystarczyło, żeby obnażyć prawdę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Żona Jana Rulewskiego opowiedziała szczerze o rozwodzie. "Człowiek daje z siebie wszystko, a nie usłyszy nawet dziękuję"

O tym się mówi: Taco Hemingway wraca z niesamowitą wiadomością. Jego post wywołał wśród fanów muzyka ogromną radość