Jak podaje portal "Tele Show", w czwartkowym wydaniu "Faktów" pojawił się materiał, w którym odnoszono się do ponownego spadku naszego kraju w światowym rankingu wolności prasy. Obecnie znajdujemy się na 66 miejscu, choć przed objęciem rządu przez PiS, zjamowaliśmy 18 lokatę. Zdaniem dziennikarzy TVN, za taki stan rzeczy odpowiadają media publiczne. Dowodem na to miała być kompilacja materiałów z "Wiadomości" i TVP Info. Nie była ona opatrzona żadnym komentarzem ze strony dziennikarzy "Faktów".

Spadek Polski w rankingu

Zapowiadając materiał, Grzegorz Kajdanowicz powiedział, że spadek w rankingu to zła wiadomość nie tylko dla "każdego szanującego się dziennikarza, ale i obywatela". Przypomniano, że należąca do Skarbu Państwa spółka, przejęła lokalne gazety, a władza atakuje niezależne media prywatne.

Jakub Sobieniowski zapowiedział, że przedstawi widzom "niewielką próbkę przekazu rządowej telewizji w czasie inwazji na Ukrainę i tuż przed nią. Bez ingerencji w ten przekaz". Zgodnie z obietnicą, widzowie mogli zobaczyć kompilację programów informacyjnych i publicystycznych, emitowanych na antenie TVP i TVP Info.

Manipulacja i propaganda

Mieliśmy okazję zobaczyć manipulację i propagandowy przekaz uderzający w opozycję, a nawet materiał o antyukraińskim wydźwięku. W tym ostatnim przypadku wykorzystano fragment programu "Sprawa dla reportera" (odcinek z lutego 2022 roku), w którym ukraińska żona Polaka miała używać czarów, aby zamienić ich syna w Ukraińca.

Nie zabrakło również materiałów przekonujących, że Donald Tusk jest na pasku Angeli Merkel i Władimira Putina. Pojawiły się także śmiałe tezy o tym, że wojnę na Ukrainie wywołali Niemcy.

Materiał Faktów/Twitter @Alksonix
Materiał Faktów/Twitter @Alksonix
Materiał Faktów/Twitter @Alksonix

Co sądzicie o materiale?

To też może cię zainteresować: USA maczały palce w zatopieniu "Moskwy". Co przydatnego powiedzieli Ukraińcom, że udało się namierzyć okręt

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Baranowski nie kryje smutku, mówiąc o stanie Bogumiły Wander. "Nie ma mnie już w jej życiu, choć może zostałem we wspomnieniach"

O tym się mówi: Runął dom w jednej z polskich miejscowości. Przyczyną była eksplozja butli gazowej. Czy są ofiary