Jak podaje portal "O2", przywykliśmy, że w naszym kraju emeryci muszą przeżyć za świadczenia, które nie wystarczają na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Okazuje się jednak, że nie wszyscy seniorzy muszą zaciskać pasa. Emeryci z najwyższymi świadczeniami nie muszą się martwić o przyszłość.

Najwyższe świadczenia wypłacane przez ZUS

Z informacji przekazanych przez portal "Super Express" wynika, że pewna mieszkanka Bydgoszczy może pochawlić się emeryturą, która wynosi 26 867,65 zł. Kobieta przeszła na emeryturę w wieku 81 lat. Przez 61 lat pracowała w sektorze bankowym.

Nieco niższe świadczenie (wynoszące 26 025,97 zł) otrzymuje mieszkaniec Wrocławia, który na emeryturę przeszedł mając 78 lat. Przez 55 lat wykonywał zawód lekarza. Pokaźnym świadczeniem może się także pochwalić Chrzanowianin, któremu ZUS wypłaca świadczenie w kwocie 15 910,78 zł. Mężczyzna był dyrektorem, który na emeryturę przeszedł w wieku 73 lat.

Pieniądze/YouTube @Flexin
Pieniądze/YouTube @Flexin
Pieniądze/YouTube @Flexin

Najniższe świadczenie wyłacane jest mieszkance Biłgoraja, która otrzymuje świadczenie w wysokości 2 gr. Kobieta ma odprowadziła składki za jedynie jeden dzień pracy.

Kto może liczyć na najwyższe świadczenia?

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że na najwyższe świadczenia emerytalne mogą liczyć osoby, które zajmowały stanowiska kierownicze, nauczyciele akademiccy, a także lekarze.

Na wyższe świadczenie mogą liczyć te osoby, które odłożą przejście na emeryturę choćby o miesiąc. Im dłużej pozostaniemy aktywni zawodowo, tym wyższe będą nasze przyszłe świadczenia. Osoba, która zdecyduje się przejść na emeryturę rok po tym, jak osiągnie wiek emerytalny, może zyskać świadczenie wyższe o 15 procent.

Pieniądze/Youtube @Najnowsze Wiadomości 24h
Pieniądze/Youtube @Najnowsze Wiadomości 24h
Pieniądze/Youtube @Najnowsze Wiadomości 24h

Zaskoczyła was wysokość rekordowych emerytur?

To też może cię zainteresować: Spekulacjom o preferencjach Michała Szpaka nie było końca. Artysta postawił sprawę jasno. Co ujawnił

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Kobieta zaczęła hałasować podczas własnego ostatniego pożegnania. Jak do tego doszło

O tym się mówi: Z życia wzięte. Spragniona siedmiolatka podczas pierwszej komunii świętej rozbawia obecnych w kościele. Duchowny nie wiedział, co zrobić