Rosa Isabel Cespedes Callaca miała wypadek pod koniec kwietnia, a później została uznana za zmarłą, co spowodowało, że rodzina rozpoczęła przygotowania do pogrzebu. 26 kwietnia krewni Rosy zebrali się w Lambayeque, by złożyć hołd. Po usłyszeniu „walenia” dochodzącego z trumny, wieko otworzyło się podczas jej pogrzebu. Rosa wydawała się mieć otwarte oczy i pokazywała „oznaki życiowe”, co było nieoczekiwane przez zgromadzonych.

Funkcjonariusze nieśli trumnę przez tłum, zgodnie z filmem z wydarzenia

W następnym filmie pokazano lekarzy stojących nad nieprzytomną Callacą. Juan Segundo Cajo, dozorca cmentarza, powiedział dziennikarzom, że Rosa Isabel Cespedes Callaca otworzyła oczy i się pociła.

Juan przybył do swojego miejsca pracy i natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy. Rosa została następnie przewieziona do Szpitala Referencyjnego Ferrenafe, gdzie została poddana leczeniu podtrzymującemu życie.

Zmarła zaledwie kilka godzin później, mimo pewnych objawów powrotu do zdrowia

Gdy Rosa Isabel Cespedes Callaca ożyła na własnym pogrzebie, jej bliscy byli zaskoczeni. Przetransportowali Callakę, jeszcze w trumnie, do referencyjnego szpitala Ferrenafe w Lambayeque.

Medycy ujawnili, że przejawia oznaki życia i podłączyli ją do aparatury podtrzymującej życie po jej przybyciu. Z drugiej strony stan Rosy pogorszył się, a ona umarła parę godzin później. Rodzina Rosy poszukuje teraz wytłumaczenia po podwójnym pożegnaniu. Rodzina Callaki chce wiedzieć, czy została przetransportowana do kostnicy bez precyzyjnego zdiagnozowania przez szpital, albowiem mniemają, że była w śpiączce.

Władze peruwiańskie prowadzą obecnie dochodzenie w sprawie zdarzeń, które przyczynić się do ​​śmierci Rosy w Szpitalu Regionalnym Lambayeque, gdzie pierwotnie była leczona.


źródło: YouTube/Tấn Kiệt

O tym się mówi: Z życia wzięte. Spragniona siedmiolatka podczas pierwszej komunii świętej rozbawia obecnych w kościele. Duchowny nie wiedział, co zrobić

Zerknij: Wspólne zdjęcia Jennifer Aniston i Brada Pitta obiegły media. Wybrali się razem do miasta zakochanych