Jak podaje portal "Wirtualna Polska", premier Mateusz Morawiecki zdecydował o przedłużeniu obowiązywania drugiego i trzeciego stopnia alarmowego. Szef rządu podpisał odpowiednie rozporządzenie. Będzie obowiązywało do 15 maja 2022 roku do godziny 23:59.

Alarmy nadal obowiązują w całej Polsce

Premier Morawiecki zdecydował o tym, że do 15 maja obowiązywał będzie w naszym kraju drugi stopień alarmowy BRAVO. Ma on charakter prewencyjny i został wydany w związku z tym, co dzieje się za wschodnią granicą naszego kraju i ogólną sytuacją geopolityczną w regionie.

W tym samym terminie obowiązuje również trzeci stopień alarmowy CHARLIE CRP, który odnosi się do bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Jest on wprowadzany w momencie, kiedy istnieje ryzyko wystąpienia cybernetycznego ataku o charakterze terrorystycznym.

Zachowanie czujności

Wprowadzenie stopni alarmowych, jest sygnałem dla służb oraz administracji publicznej, że powinna zachować szczególną ostrożność i czujność. Służby obowiązane są w tym czasie do wzmożonych kontroli w miejscach, gdzie skupia się duża ilość ludzi, a także obiektów, które mogłyby stać się celem ataków terrorystycznych.

Dodatkowo, wskazuje się na konieczność ochrony środków komunikacji publicznej, a także istotnych obiektów infrastrukturalnych. W przypadku cyberprzestrzeni, jednym z zalecanych działań jest przygotowanie się na potencjalny atak i opracowanie planów, dzięki którym możliwe będzie zachowanie ciągłości działania systemów.

Cyberprzestrzeń/YouTube @Telewizja Republika
Cyberprzestrzeń/YouTube @Telewizja Republika
Cyberprzestrzeń/YouTube @Telewizja Republika

Myślicie, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się zniesienie obowiązywania stopni alarmowych?

To też może cię zainteresować: Katarzyna Cichopek postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Opublikowała oświadczenie w sprawie podsłuchów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Anna Lewandowska pokazała zdjęcie z porodówki. Do Lewych płyną gratulacje. Rodzina ma co świętować

O tym się mówi: Krzysztof Jackowski nie ma dobrych wiadomości dla Polaków. "Będą musieli wykonywać coś, co będzie brzmiało jak rozkaz"