Przed nami długi majowy weekend. Jak podaje portal "Super Express", z tej okazji do Jarosława Kaczyńskiego postanowił zaapelować jego brat cioteczny, Jan Maria Tomaszewski. Co dokładnie powiedział?

Przed nami długi majowy weekend

Na majowy weekend czeka wielu Polaków. Będzie to okazja do złapania oddechu i dystansu do codzienności. Co roku, część Polaków bierze dodatkowe wolne dni, aby maksymalnie wydłużyć sobie czas wypoczynku. Odpoczynek przyda się każdemu, nawet największym pracoholikom.

O to, aby w majowy weekend przerwę od obowiązków zrobił sobie także Jarosław Kaczyński, apeluje jego brat cioteczny Jan Maria Tomaszewski. " Jarek odpocznij w majówkę!" - wzywa Tomaszewski, który doskonale zdaje sobie sprawę, że prezes PiS ciągle żyje polityką.

Przyznał, że ma nadzieję, że Jarosław Kaczyński zdecyduje się choć trochę odpocząć, choć ma świadomość, że sprawy polityczne i partyjne pochłaniają jego kuzyna bez reszty. Mimo wszystko prezes PiS czasem znajduje chwilę na inne rozrywki.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24
Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24
Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24

Jan Maria Tomaszewski w rozmowie z "Super Expressem" zdradził, że Jarosław Kaczyński, kiedy chce nieco odpocząć od kwestii związanych z polityką, chętnie sięga po książki.

Dodatkowy dzień wolny za 1 maja?

W tym roku 1 maja przypada w niedzielę, w związku z tym, wiele osób zastanawia się, czy przysługuje za niego dodatkowy dzień wolny. Niestety musimy was zmartwić. Gdyby 1 maja wypadałby w sobotę, moglibyśmy cieszyć się dodatkowym dniem wolnym.

Niestety święto wypadające w niedzielę już takiej możliwości nie daje. Więc jeśli chcemy cieszyć się długim weekendem, musimy wykorzystać urlop na poniedziałek 2 maja.

Kalendarz/YouTube @AnnaGlance
Kalendarz/YouTube @AnnaGlance
Kalendarz/YouTube @AnnaGlance

Myślicie, że Jarosław Kaczyński skusi się na odpoczynek od polityki w długi majowy weekend?

To też może cię zainteresować: Zaczyna się okres pierwszych komunii świętych. Organizacja przyjęcia może mocno uszczuplić domowy budżet. Ile trzeba wydać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TVP podjęło ważną decyzję w sprawie Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego. O co dokładnie chodzi

O tym się mówi: Niepokojące słowa szefa generalnego ONZ. Czy konflikt na ukrainie rozleje się na świat