Jak podaje portal "Smaker", rodzice dzieci wybierających się do pierwszej komunii świętej stają przed dylematem, czy urządzić przyjęcie w domu, czy może wybrać na tę okazję lokal. Jaki jest koszt poszczególnych opcji w 2022 roku?

Pierwsza Komunia Święta w domu

Kiedyś skromne przyjęcia z okazji przystąpienia dziecka do Pierwszej Komunii Świętej organizowane były w domowym zaciszu. Dziś odchodzi się od tego trędu, a przyjęcia komunijne zaczynają pod względem organizacyjnym dorównywać weselom.

Wielu rodziców jednak wciaż decyduje się na urządzenie komunijnego przyjęcia w domu. Jest to rozwiązanie dobre, jeśli mamy w domu odpowiednią ilość miejsca. Jego zaletą jest to, że nie musimy ponosić dodatkowych opłat za wynajęcie lokalu. Gotując samodzielnie mamy pewność, jakie produkty zostały wykorzystane do przygotowania potraw.

Koszt organizacji przyjęcia komunijnego w domu uzależniony jest od ilości osób, jakie zdecydujemy się zaprosić, a także od menu. Jego koszt jednak nie powinien przekroczyć 1500 zł - wyjątek stanowi sytuacja, w której zdecydujemy się skorzystać z kateringu. Średni koszt jego zamówienia to 100 zł od osoby.

Komunia święta/ screen youtube
Komunia święta/ screen youtube
Komunia święta/ screen youtube

Pierwsza Komunia Święta w lokalu

Niestety organizując komunię w lokalu musimy liczyć się z wyższymi kosztami. Za jedną osobę w lokalu zapłacimy średnio od 150 do nawet 300 zł. Cena obejmuje zwykle obiad składający się z dwóch dań, przystawki, napoje oraz deser. Przy 20 zaproszonych na przyjęcie osobach i najniższej stawce zapłacimy 3000 zł.

Organizacja przyjęcia w lokalu ma swoje zalety. To zdecydowanie oszczędzi nas czas, który musielibyśmy przeznaczyć na samodzielne przygotowanie potraw w domu, zakupy spożywcze, a po przyjęciu take na zmywanie. Mamy też do dyspozycji znacznie więcej miejsca, niż w domu.

Pierwsza Komunia Święta/ Youtube biuro e-grajewo.pl
Pierwsza Komunia Święta/ Youtube biuro e-grajewo.pl
Pierwsza Komunia Święta/ Youtube biuro e-grajewo.pl

Jaką decyzję podjelibyście wy odnośnie miejsca organizacji przyjęcia komunijnego? Co bralibyście pod uwagę?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Rutkowski zabiera głos w sprawie nagrań rozmów Kasi Cichopek i Macieja Kurzajewskiego. Detektyw miał okazję je usłyszeć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ciasto w galarecie z kurczakiem i cukinią. Wszyscy moi przyjaciele proszą o ten przepis

O tym się mówi: Rosyjskie rakiety spadły na Kijów. Wszystko w czasie wizyty sekretarza generalnego ONZ Antonio Gutteresa w stolicy Ukrainy