Jak podaje portal "Super Express", od dłuższego czasu Dominika Kulczyk widnieje na szczycie listy najbogatszych Polek. To córka zmarłego miliardera Jana Kulczyka, która przez długi czas prowadziła rodzinne biznesy wspólnie ze swoim bratem. Z czasem jednak każde z nich poszło w swoją stronę. Jakim majątkiem dysponuje najbogatsza Polka?

Majątek Kulczyków

Kiedy zmarł Janusz Kulczyk, dwójka jego dzieci odziedzyczyła majątek, który szacowany był na 16,5 miliarda złotych. Pod koniec 2015 roku Kulczykowie zdecydowali się sprzedać swoje udziały w spółce browarniczej SABMiller, co miało im przynieść kilkanaście miliardów złotych. Większość z tej kwoty miało trafić właśnie do Dominiki Kulczyk.

Rodzeństwo, ze względu na własne zainteresowania, skoncentrowało się na innych obszarach. Działalność Sebastiana Kulczyka koncentruje się przede wszystkim na nowych technologiach, wspieraniu innowacji i wspieraniu młodych oraz obiecającujących przedsiębiorców. Jego siostra skoncentrowała się na działalności prowadzonej przez siebie fundacji i pracą w TV.

Jaki majątek ma najbogatsza Polka?

Dominika Kulczyk może się pochwalić naprawdę ogromnym majątkiem. Posiada udziały w firmie Polenergia, której działalność związana jest z farmami wiatrowymi na Bałtyku. Jest to najwyżej notowana na giełdzie spółka, która kontrolowana jest przez córkę Kulczyka.

W ubiegłym roku, Dominika Kulczyk uplasowała się na 4. miejscu na liście najbogatszych Polaków publikowanej przez Forbs. Jej majątek wynosił wówczas około 8,1 mld zł. Była też pierwszą kobietą na tej liście. W tym roku spadła na 5. miejsce, wyprzedzając o jedną pozycję swojego brata.

Pełną listę znajdziecie tutaj.

Zaskoczyła was pozycja Dominiki Kulczyk?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Jackowski pełen niepokoju podzielił się swoimi wizjami. Przyszłość naszego kraju nie maluje się w szczególnie jasnych barwach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gerhard Schroeder odwiedził Władimira Putina. Zdradził kulisy rozmowy, jaką odbyli. Czy jest szansa na zakończenie konfliktu na Ukrainy

O tym się mówi: Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wydał ważny komunikat dotyczący matur. Wprowadzono nowe wytyczne