Jak podaje portal "Super Express", we wtorek 19 kwietnia, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wydał komunikat dotyczący tegorocznych matur. Wynika z niego, że zmianie uległy wytyczne dotyczące zarowno organizowania, jak i przeporowadznia egzaminów maturalnych. Jakie zmiany zaszły?

Komunikat dyrektora CKE w sprawie matur 2022

Już 4 maja rozpoczną się egzaminy maturalne. Z oświadczenia wydanego przez dyrektora CKE z dnia 19 kwietnia 2022 roku wynika, że będą obowiązywały w tym czasie inne wytyczne, niż miało to miejsce w dwóch poprzednich latach. Zmianie uległy zalecenia sanitarne, które obowiązywały w czasie epiedmii koronawirusa.

"Podczas egzaminów zewnętrznych przeprowadzanych od maja 2022 r. do sierpnia 2022 r. nie będą obowiązywały – wzorem lat 2020–2021 – odrębne wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów" - przekazał dyrektor CKE dr Marcin Smolik. Najważniejszą zmianą jest brak konieczności zakładania maseczek.

Maturzysto! O tym musisz pamiętać

Egzaminy maturalne będą przeprowadzane w terminie od 4 do 23 maja. Jak zawsze, matury rozpoczną się od egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tegoroczni maturzyści mają obowiązek przystąpienia do czterech egzaminów.

Pierwszym jest wspomniany język polski, drugim matematyka (na poziomie podstawowym), trzecim nowożyty język obcy, a czwartym wybrany przez maturzystę przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym. Nie ma obowiązku przystępowania do egzaminu ustnego.

Matura/YouTube @Topowa Dycha
Matura/YouTube @Topowa Dycha
Matura/YouTube @Topowa Dycha

Jak oceniacie oświadczenie wydane przez dyrektora CKE?

To też może cię zainteresować: Widzowie ostro skrytykowali Magdę Gessler. Takiej reakcji popularna restauratorka z pewnością się nie spodziewała

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rolnik Gienek z Plutycz już dłuże nie mógł odkładać tej decyzji. Widzowie programu "Rolnicy" zastanawiają się, czy mu się powiedzie. O co chodzi

O tym się mówi: Gerhard Schroeder odwiedził Władimira Putina. Zdradził kulisy rozmowy, jaką odbyli. Czy jest szansa na zakończenie konfliktu na Ukrainy