Jak przypomina portal "Super Express", choć Agata Kornhauser-Duda praktycznie wcale nie zabiera głosu w ważnych publicznie sprawach, angażuje się mocno w działalność charytatywną. Szczególnie bliskie sercu pierwszej damy są dzieci. Tym razem zdecydowała się odwiedzić pochodzące z Ukrainy dzieci, które w naszym kraju znalazły schronienie przed wojną.

Pierwsza dama odwiedziła RiO EDU Centrum

RiO EDU Centrum powstało z inicjatywy Omeny Mensah i prowadzonej przez nią fundacji. To tu pomoc znalazły ukraińskie matki z dziećmi, które uciekły ze swojej ojczyzny przed wojną. Mają tu zapewnione dzienne wsparcie, edukację, a także wyżywienie. Do ich dyspozycji są pedagodzy, animatorzy, psycholodzy oraz doradcy zawodowi.

Do ośrodka przybyła Agata Kornhauser-Duda, która nie tylko dokładnie obejrzała placówkę, ale znalazła czas dla przebywających tu dzieci, ich mam, pracowników, a także założycielki ośrodka.

Na tę okazję pierwsza dama założyła bordowy garnitur ozdobiony złotymi guzikami, do którego dobrała prostą białą bluzkę. Na marynarce żona prezydenta Andrzeja Dudy miała naklejoną plakietkę w kształcie serca, na którym znalazło się jej imię. Podobne identyfikatory mieli wszyscy dorośli obecni na miejscu.

Z fotorelacji zamieszczonej w sieci wynika, że wszyscy byli bardzo zadowoleni z wizyty pierwszej damy. Nie ma wątpliwości, że żona urzędującego prezydenta dodała wszystkim w tej trudnej sytuacji otuchy, motywując pracowników do dalszej pomocy uchodźcom, którzy szukają w naszym kraju ucieczki przed koszmarem wojny.

Serce ściska się na widok dzieci, które musiały porzucić swój dom i swoich bliskich, by szukać bezpieczeństwa w zupełnie obcym kraju.

Co sądzicie o wizycie pierwszej damy w RiO EDU Centrum?

To też może cię zainteresować: Były sędzia Międzynarodowego Trybunału Karnego przewiduje, co czeka Władimira Putina. Mówi o uprowadzeniu prezydenta

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w osatatnich dniach: Drożyzna w sklepach wpłynie na wysokość przyszłorocznej emerytury. Wskaźnik waloryzacji może osiągnąć ponad 13 procent

O tym się mówi: CDC wydaje ogólnokrajowy alert dotyczący tajemniczej choroby u dzieci. Wciąż nie wskazano przyczyny