Jak podaje portal "Super Express", prawnik Wolfgang Schomburg jest przekonany, że może dojść do uprowadzenia Władimira Putina. Miałoby do niego dojść na skutek tajnej operacji rosyjskiej. O co dokładnie chodzi?

Jaka przyszłość czeka Władimira Putina?

Po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę, wszyscy zadają sobie pytanie, jaka przyszłość czeka Władimira Putina. Wielu zastanawia się, czy będzie on nadal bez przeszkód rządził Rosją, czy też jego dyktatora się zakończy. Zaskakującą wizję przyszłości Putina przedstawił Wolfgang Schomburg, były sędzia Międzynarodowego Trybunału Karnego.

Jego zdaniem możliwym scenariuszem jest porwanie rosyjskiego przywódcy. Zdaniem Schomburga do uprowadzenia Władimira Putina mogłoby dojść zarówno w trakcie jego wizyty zagranicznej, jak i w Moskwie. Podstawą takiego działania miałby być wydany tajny nakaz aresztowania.

"Dochodziło do udanych uprowadzeń także z innych krajów" - powiedział Schomburg w rozmowie z radiem Bayerischer Rundfunk. Uprowadzenie Putina, a także wysokich rangom rosyjskich urzędników ma pozwolić osądzić ich za dokonywanie zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości.

Na Ukrainie każdego dnia znajdowane są dowody na zbrodnie popełniane przez rosyjskich żołnierzy. Mowa tu o masowych egzekucjach ludności cywilnej, gwałtach na kobietach, a nawet dzieciach. Rosjanie celowo ostrzeliwują bloki mieszkalne, szpitale, a także schrony, w których chowają się cywile kobiety, dzieci oraz osoby starsze.

Co myślicie o scenariuszu rysowanym przez byłego sędziego Międzynarodowego Trybunału Karnego?

To też może cię zainteresować: Obrońcy Ukrainy pilnie potrzebują wsparcia. Trwa walka z czasem i wielka zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla żołnierzy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Christiano Ronaldo pokazał światu nowonarodzoną córeczkę. "Nadszedł czas, aby być wdzięcznym za życie, które przywitaliśmy na tym świecie"

O tym się mówi: Niepokojące wieści płyną ze Śląska. Akcja ratunkowa musiała zostać wstrzymana. Co się stało