Jak podaje portl "Interia", Krzysztof Dopke z okolic Wejherowa zachorował na nowotwór złośliwy. Lekarze zdecydowali o tym, aby amputować mu nogę wraz z częścią miednicy. Operacja odbyła się w 2005 roku. Choć niepełnosprawność pana Krzysztofa jest ewidentna, to lekarz orzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych uznał, że mężczyzna jest tylko częściowo niezdolny do pracy i nie należy mu się renta. Poznajcie szczegóły!

Kontrowersyjna decyzja ZUS-u

Sprawą pana Krzysztofa Depke zajęli się dziennikarze programu "Państwo w państwie", emitowanego na antenie Polsatu. Mężczyzna stracił nogę w skutek choroby nowotworowej, mimo to nie zostaje przez ZUS uznany za osobę, której przysługuje renta. "Twierdzą, że nie mam nogi, ale nie jestem do końca niepełnosprawny. Nie mogę tego zrozumieć" - powiedział mężczyzna.

Głównym problemem w przypadku mężczyzny jest fakt, że pomiędzy powstaniem niepełnosprawności a ostatnim opłaconym okresem składkowym nie może minąć więcej niż 18 miesięcy. Krzysztof Cieszyński z ZUS wskzuje, że aby móc otrzymać rentę mężczyzna musi spełnić wszystkie warunki. Brak choćby jednego sprawia, że nie ma możliwości przyznania świadczenia.

Pan Krzysztof/wydarzenia.interia.pl
Pan Krzysztof/wydarzenia.interia.pl
Pan Krzysztof/wydarzenia.interia.pl

Trudna sytuacja pana Krzysztofa

Jedynym źródłem dochodu pana Krzysztofa jest zasiłek wypłacany przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Wsparcie wynosi na ten moment jedynie 2015 zł. Mężczyzna zdecydował się skierować sprawę do sondu. Sprawa przed wymiarem sprawiedliwości toczy się już od dwóch lat. Przewlekłość postępowania ma być spowodowane epidemią koronawirusa.

Niestety czas nie działa na korzyść pana Krzysztofa. Stan jego zdrowia systematycznie się pogarsza. Mężczyzna porusza się o kulach, co znacznie obciąża jego zdrową nogę i kręgosłup. "Jest mu bardzo ciężko, z tygodnia na tydzień jest w coraz gorszym stanie. A oni uważają, że ma iść do pracy" - powiedział rozżalony brat pana Krzysztofa.

ZUS/YouTube @LPU TV
ZUS/YouTube @LPU TV
ZUS/YouTube @LPU TV

Myślicie, że sprawę uda się zakończyć w pozytywny sposób?

To też może cię zainteresować: Twórcy Wikipedii znaleźli się na celowniku Rosji. Wszystko po wpisie na temat Władimira Putina

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dodanie do pralki soli, może zdziałać cuda. Z jakiego powodu warto ją zastosować

O tym się mówi: Katolicy chcieliby, aby wróciła zmieniona przez pandemię tradycja. Wierni podpisują się pod apelem. Czego dotyczy