Jak wskazuje portal "Super Express", kwietniowa pogoda płata nam spore figle. Słoneczne dni przeplatają się z tymi bardziej pochmurnymi i chłodnymi. W niektórych regionach naszego kraju przetoczyły się wichury, w innych spadł śnieg. Jakiej pogody możemy spodziewać się w Wielkanoc 2022? Swoimi przeczuciami na ten temat podzielił się Krzysztof Jackowski.

Krzysztof Jackowski o pogodzie na Wielkanoc 2022

Mówiąc o pogodzie na Wielkanoc 2022, Krzysztof Jackowski przypomniał, co mówił poprzednio. Jak zaznaczył, wcześniej zapowiadał szybkie przyjście wiosny i po słonecznych dniach możemy już powiedzieć, że "przedwiośnie do nas zawitało". Zdaniem jasnowidza z Człuchowa jest to dowód na to, że "jego przepowiednia się jakoś sprawdza".

Krzysztof Jackowski/ screen YouTube
Krzysztof Jackowski/ screen YouTube
Krzysztof Jackowski/ screen YouTube

"W okresie Wielkanocy będzie już bardzo ładnie. Będzie wiosna" - zapewnił w rozmowie z "Super Expressem" Krzysztof Jackowski. A jak pogodę na Wielkanoc widzą meteorolodzy?

Prognoza pogody na Wielkanoc 2022

W Wielką Sobotę Polska będzie znajdowała się pomiędzy niżem zlokalizowanym nad zachodnią Rosją a wyżem znad Skandynawii. W południowej i południowo-wschodniej części kraju będziemy mieli do czynienia z oddziaływaniem frontu okluzji. Nad nasz kraj nadpłyną chłodne masy artktycznego powietrza.W sobotę 16 kwietnia na termometrach zobaczymy od 6 stopni na północy kraju do 11 stopni na zachodzie.

W Niedzielę Wielkanocną nasz kraj znajdzie się pod wpływem wyżu znad Danii. Wyjątek stanowić będą obszary wschodnie, gdzie będzie się zaznaczała płytka zatoka niżowa. W dalszym ciągu pozostaniemy pod wpływem arktycznych mas powietrza. W niedzielę najchłodniej będzie na Podkarpaciu, gdzie temperatura osiągnie wartość zaledwie 5 stopni. Najcieplej na zachodzie - do 13 stopni.

W Poniedziałek Wielkanocny ponownie najzimniej będzie na Podkarpaciu, gdzie temperatura wzrośnie do zaledwie 3 stopni Celsjusza - tu możliwe są również opady deszczu ze śniegiem. W północno-zachodniej części kraju temperatura wzrośnie do 13 stopni.

To też może cię zainteresować: Katarzyna Skrzynecka zdobyła się szczere wyznanie. "Miałam taką przygodę, która dała mi popalić w Wielkanoc"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Julia Wieniawa chwali się zdjęciami z wakacji. Aktorka spędza czas z ukochanym. Wygląda na to, że jest im tam dobrze

O tym się mówi: W Wielką Sobotę sklepy będą otwarte krócej. Do której będziemy mogli robić zakupy