Jak podaje portal "E-dziecko", w poniedziałek 11 kwietnia w godzinach wieczornych, w oknie życia w Siedlcach znaleziono małą dziewczynkę. Po udzieleniu jej na miejscu pierwszej pomocy, maluszek został zabrany do szpitala. Lekarze zapewniają, że stan dziecka jest dobry.

Dziewczynka znaleziona w oknie życia

W poniedziałek 11 kwietnia około godziny 20:30 w siedleckim oknie życia znaleziono noworodka. Dziewczynka miała zaledwie kilka godzin. Na miejscu udzielono dziewczynce niezbędnej pomocy, a później przewieziono do szpitala. Dyrektor domu dziecka Katarzyna Graniszewska poinformowała, że obecnie noworodek nadal przebywa w placówce medycznej.

Rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Barbara Jakubczyk przekazała, że stan dziewczynki jest "ogólnie dobry", ale konieczne jest pozostawienie jej na obserwacji. Kiedy to tylko będzie możliwe, dziewczynka zostanie wypisana ze szpitala.

Dziecko w oknie życia/YouTube @ CW24tv
Dziecko w oknie życia/YouTube @ CW24tv
Dziecko w oknie życia/YouTube @ CW24tv

Historia okien życia

Pierwsze okno życia zostało stworzone u krakowskich sióstr Nazaretanek 19 marca 2006 roku. Potem, sukcesywnie otwierano okna życia w kolejnych miastach na terenie całego kraju. Dają one możliwość anonimowego pozostawienie w nich dziecka. Najmłodsze z pozostawionych dzieci miały zaledwie kilka godzin, najstarsze zaś dwa latka.

Okno życia/YouTube @tarwizja
Okno życia/YouTube @tarwizja
Okno życia/YouTube @tarwizja

Okna życia są ogrzewane i w pełni bezpieczne dla pozostawianych w nich maluszków. Po tym, jak zostanie zamknięte, od razu włącza się dzwonek, który powiadamia siostry zakonne o obecności potrzebującego dziecka. Najczęściej okna umiejscowione są przy zgromadzeniach zakonnych, a także przy domach samotnej matki.

Co sądzicie o idei okien życia?

To też może cię zainteresować: Prezydent Andrzej Duda udał się z wizytą na Ukrainę. Spotka się z ukraińskim przywódcą Wołodymyrem Zełenskim

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Krawczyk Junior chciałby wystąpić w popularnym show. "Mam predyspozycje i smykałkę"

O tym się mówi: Krzysztof Jackowski miał wizję dotyczącą przyszłości Ukrainy. Zdradził plany Władimira Putina. Czy są powody do obaw