Jak podaje portal "Wirtualna Polska", prezydent Andrzej Duda wspólnie z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii udał się z wizytą na Ukrainę. Przywódcy udadzą się do Kijowa, gdzie spotkają się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch wskazał, że to właśnie strona polska jest organizatorem wyjazdu.

Prezydent Andrzej Duda z wizytą na Ukrainie

Jakub Kumoch podkreślił, że celem wizyty jest okazanie wsparcia zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Dodał, że wizyta ma "miejsce w kluczowym dla kraju momencie". Wspólnie z prezydentem Dudą na Ukrainę udał się prezydent Litwy Gitanas Nauseda, Łotwy Egils Levits oraz Estonii Alar Karis.

W skład delegacji wchodzą również Jakub Kumoch, szef BBN Paweł Soloch oraz wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Wybór składu delegacji nie był przypadkowy. Jak przekonują współpracownicy prezeydenta, to właśnie kraje bałtyckie są głównymi partnerami naszego kraju, jeśli idzie o kwestie bezpieczeństwa w tej części Europy.

Jak będzie wyglądała wizyta?

Logistyka wyjazdu, a także zapewnienie bezpieczeństwa leży po stronie polskiej i ukraińskiej. Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot, podkreślił, że wizyta na Ukrainie ma być formą "wsparcia symbolicznego, moralnego i politycznego", a także omówienie kwestie pomocy materialnej.

Nie podano do publicznej wiadomości ani szczegółów związanych z podróżą delegacji Polski i krajów bałtyckich i przebiegiem wizyty na Ukrainie, co podyktowane jest względami bezpieczeństwa.

Warto dodać, że wizyta prezydentów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii będzie pierwszą tego rodzaju wizytą od momentu rozpoczęcia zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę. Wcześniej, co prawda do Kijowa udawały się delegacje, ale żadna z nich nie odbywała się na szczeblu głów państwa.

Co sądzicie o wyjeździe prezydenta Andrzeja Dudy i prezydentów krajów bałtyckich na Ukrainę?

To też może cię zainteresować: Maryla Rodowicz wraca do zdrowia po zabiegach chirurgicznych. “Robi się dwie dziurki”. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Słodki placek z galaretką na kefirze z wiśniami i żurawiną. Przepis krok po kroku na pachnący deser

O tym się mówi: Marcin Najman złamał sądowy zakaz. Przyłapany na gorącym uczynku może spodziewać się surowej kary