Jak podaje portal "Super Express", pogoda w ostatnich dniach nas nie rozpieszcza. Niestety w sbotę 9 kwietnia, nie mamy co liczyć na poprawę. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed silnym wiatrem, który w porywach może osiągać prędkość 80 km na godzinę. Lokalnie należy spodziewać się również wystąpienia burz. Gdzie aura w niedzielę będzie najgorsza?

Prognoza pogody na 9 kwietnia 2022 roku

Synoptycy z IMGW wskazują, że w najbliższą niedzielę nad Polską dominować będzie klin wyżu zlokalizowanego nad Zachodnią Europą. Do naszego kraju napływać będą chłodne masy powietrza pochodzenia polarno-morskiego. Ciśnienie będzie stopniowo wzrastać.

Na Podkarpaciu możeliwe wystąpienie lokalnych burz. W południowej części kraju możliwy deszcz. Suma opadów może wynieść tu do 12 mm. W Tatrach możliwe wystąpienie opadów śniegu - przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść nawet 10 cm.

W sobotę na termometrach zobaczymy od 5 stopni Celsjusza nad morzem do 13 stopni w południowo-wschodniej Polsce.

Ostrzeżenia IMGW

Mieszkańcy części naszego kraju nadal będą mierzyli się z silnymi podmuchami wiatru, który może osiągnąć prędkość do 60 km na godzinę. Mocniej powieje jedynie w Sudetach i nad morzem - tam powieje z siłą do 70 km na godzinę, a także w Karpatach, gdzie porywy osiągną 80 km na godzinę.

IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia przed silnym wiatrem. Obowiązują one na wybrzeżu, a także w Małopolsce, na Podkarpaciu i w południowych powiatowych województwa śląskiego.

Ostrzeżenia IMGW na sobotę 9 kwietnia 2022 roku/imgw.pl
Ostrzeżenia IMGW na sobotę 9 kwietnia 2022 roku/imgw.pl
Ostrzeżenia IMGW na sobotę 9 kwietnia 2022 roku/imgw.pl

Jaką aurą przywitaliście sobotni poranek?

To też może cię zinteresować: Rosja zapowiada "konsekwencje" po decyzji o usunięciu jej z Rady Praw Człowieka ONZ. Treść rosyjskiej notki obiegła media

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Maciej Kurzajewski zdobył się na szczere wyznanie. "Nie zawiodłem się, więc nie zamierzam niczego zmieniać, jest mi z tym dobrze"

O tym się mówi: Kim Kardashian pojawiła się na premierze "The Kardashians". Towarzyszył jej Pete Davidson. Wyglądała na naprawdę szczęśliwą