Jak przypomina portal "Pudelek", 1 kwietnia prezydent Andrzej Duda wspólnie z żoną pojawili się na audiencji u papieża Franciszka. Oczy wszystkich zwrócone były na strój pierwszej damy. Co Agata Kornhauser-Duda założyła na spotkanie z Ojcem Świetym?

Para prezydencka w Watykanie

Prezydentura Andrzeja Dudy od początku jest szeroko komentowana, a każda aktywność prezydenta dogłębnie analizowana. W ostatnim czasie głowa naszego państwa odbywa szereg spotkań z politykami różnych państw. Spotkał się między innymi z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem, który odwiedził Polskę w związku z rosyjską agresją na Ukrainę.

Przez cały czas prezydent Andrzej Duda pozostaje w stałym kontakcie z przywódcą Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim. W piątek 1 kwietnia prezydent Duda udał się do Watykanu, na audiencję do papieża Franciszka. Nie dziwi, że jednym z najważniejszych tematów spotkania z Ojcem Świętym była sytuacja na Ukrainie oraz napływający do naszego kraju Uchodźcy.

Spotkanie z papieżem

W audiencji u ojca świętego brał udział zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda. Na spotkanie z Franciszkiem para prezydencka nie przybyła z pustymi rękami. Wśród podarków przywiezionych przez Dudów znalazł się portret kardynała Wyszyńskiego, album poświęcony prezydenturze Andrzeja Dudy, a także albym z muzyką Fryderyka Chopina.

Prezydent na spotkaniu pojawił się w klasycznym garniturze. Agata Kornhauser-Duda na tę okazję czarny żakiet, ołówkową spódnicę sięgającą za kolano, z efektywnym rozcięciem w tylnej części spódnicy. Do tego dobrała koronkową mantylkę, szpilki i torebkę. Wszystko w kolorze czarnym. Wszystko zgodnie z obowiązującymi w Watykanie zasadami.

Para prezydencka w Watykanie/Instagram @prezydent rp
Para prezydencka w Watykanie/Instagram @prezydent rp
Para prezydencka w Watykanie/Instagram @prezydent rp

Jak podoba się wam strój pierwszej damy?

To też może cię zainteresować: Czekają nas wyjątkowo droge Święta Wielkanocne. Świąteczne zakupy mocno nadszarpną nasz domowy budżet

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Viki Gabor w ogniu krytyki. Widzowie byli zniesmaczeni jej występem na gali wręczenia Wiktorów 2022

O tym się mówi: Aleksander Kwaśniewski wyjawił zaskakującą prawdę. "Jeśli ja rozmawiałem z Putinem numer jeden, to teraz możemy mówić o numerze cztery albo pięć"