Jak podaje portal "Super Express", Aleksander Kwaśniewski należy do grona tych polityków, którzy spotkali się osobiście z Władimirem Putinem. Kwaśniewski spotkał się z Putinem kilka razy, w czasie kiedy był prezydentem. Teraz były przywódca Polski zdecydował się podzielić szokującą prawdę na temat Putina. Czego dotyczy?

Władimir Putin - jeden czy kilku?

Władimir Putin rządzi Rosją od 2000 roku. Przerwę w pełnieniu urzędu prezydenta miał jedynie w okresie od 2008-12 roku, kiedy to zasiadał w fotelu rosyjskiego premiera. Jednym z polskich polityków, jaki miał okazję rozmawiać z dyktatorem odpowiedzialnym za wojnę w Ukrainie, był Aleksander Kwaśniewski.

W jednym z wywiadów udzielonych "Super Expressowi" Aleksander Kwaśniewski przyznał, że najdłuższą rozmowę odbył z Putinem w 2002 roku. Wówczas Kwaśniewski miał za sobą 7 lat sprawowania urzędu, a Putin dopiero 2. Jak wspomina były prezydent, wówczas przywódca Rosji nie tylko pytał o różne rzeczy, ale także wsłuchiwał się w udzielane odpowiedzi.

Władimir Putin/YouTube @Wirtualna Polska
Władimir Putin/YouTube @Wirtualna Polska
Władimir Putin/YouTube @Wirtualna Polska

Aleksander Kwaśniewski przyznaje, że teraz mamy do czynienia z zupełnie innymi Władimirem Putinem. 22 lata rządów mocno zmieniły rosyjskiego przywódcę. "Jeśli ja rozmawiałem z Putinem numer jeden, to teraz możemy mówić o numerze cztery albo pięć: agresywnym, osamotnionym, odizolowanym nie tylko od otoczenia, ale i rzeczywistości" - stwierdził Kwaśniewski.

Koniec otwartości

Aleksander Kwaśniewski przyznał, że otwartość Putina wobec Aleksandra Kwaśniewskiego skończyła się w momencie, kiedy na Ukrainie wybuchła pomarańczowa rewolucja. Ich drogi miały się definitywnie rozejść, kiedy Putin zaangażował się we wsparcie dla Janukowicza, a Kwaśniewski w udowodnienie, że w czasie wyboru doszło do fałszerstw.

Były prezydent Polski przyznał, że dwie ostatnie rozmowy, jakie odbył z Putinem były wyjątkowo trudne. Przyznał, że rosyjski przywódca miał żal do naszego kraju i władz, że te wtrącają się w sprawy Ukrainy.

Aleksander Kwaśniewski/YouTube @Wirtualna Polska
Aleksander Kwaśniewski/YouTube @Wirtualna Polska
Aleksander Kwaśniewski/YouTube @Wirtualna Polska

Spodziewaliście się tego?

To też może cię zainteresować: Najnowszy post Joanny Krupy robi furorę w sieci. Mała Asha jest przesłodką dziewczynką

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatatnich dniach: Paulina Krupińska opowiedziała szczerze o tym, jak wspomina ciążę i narodziny dzieci. Czy zdecyduje się przeżyć to po raz kolejny

O tym się mówi: Viki Gabor w ogniu krytyki. Widzowie byli zniesmaczeni jej występem na gali wręczenia Wiktorów 2022