Jak przypomina portal "Super Express", od zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę minął już ponad miesiąc. W tym czasie głos na temat Rosji i jej przywódcy zabrało wielu polityków, a także przedstawicieli świata kultury, sportu i mediów. Także Jarosław Kaczyński postanowił w dobitnych słowach powiedzieć, co myśli na temat Federacji Rosyjskiej.

Jarosław Kaczyński o Rosji

Jarosław Kaczyński nie należy do polityków, którzy specjalnie często zabierają głos. Jednak i prezes PiS od czasu do czasu zgadza się na udzielenie wywiadów. W rozmowie z dziennikarzami "Gazety Polskiej" poruszył między innymi kwestię wojny na Ukrainie. Zdaniem Kaczyńskiego nie możemy się spodziewać, że "ludobójstwo" to szybko się skończy i to nawet w obliczu faktu, że Rosja ponosi na Ukrainie poważne straty.

Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info
Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info
Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info

Prezes PiS podkreślił, że Rosja i Władimir Putin jeszcze nie powiedzieli w tej wojnie ostatniego słowa. Przypomniał, że Putin ściąga na Ukrainę kolejne wojska, stacjonujące do tej pory w różnych częściach świata. Jednocześnie stwierdził, że nie jest przekonany co do tego, czy zmieni to losy wojny i odwróci sytuację na froncie.

Kaczyński zwrocił uwagę, że porażki rosyjskich wojsk zmusiły Kreml do zmiany taktyki i skierowanie działań przeciw ludności cywilnej. Prezes PiS wskazuje, że Putin i jego żołnierze działają "na wyniszczenie", siejąc przy tym "śmierć i przerażenie". Wicepremier dodał, że podziela wskazania amerykańskiego wywiadu, że nie należy spodziewać się szybkiego zakończenia wojny, jaką Rosja wytoczyła Ukrainie.

Jarosław Kaczyński/YouTube @TVP Info
Jarosław Kaczyński/YouTube @TVP Info
Jarosław Kaczyński/YouTube @TVP Info

Zgadzacie się ze zdaniem Jarosława Kaczyńskiego?

To też może cię zainteresować: Jarosław Kaczyński przerywa milczenie w sprawie konfliktu na Ukrainie. Ustalenia komisji Macierewicza "udzielają odpowiedzi na kluczowe pytania"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Najnowsze doniesienia o stanie Jerzego Połomskiego. Koleżanka ze Skolimowa zdradziła, jak czuje się piosenkarz

O tym się mówi: Gdyby wybory odbyły się dziś, w Sejmie znalazłoby się tylko 5 partii. Czy Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia