Jak podaje portal "Gazeta", CBOS ogłosił wyniki sondażu dotyczącego zaufania Polaków do polityków. Powody do zadowolenia ma prezydent Andrzej Duda, który nie tylko zajął pierwsze miejsce w zestawieniu, ale także jako jedyny zdobył ponad połowę głosów ankietowanych. Najmniejszym zaufaniem respondentów cieszą się Jarosław Kaczyński i Donald Tusk. Brak zaufania wobec nich zadeklarowało odpowiednio 56 i 51 proc.

Prezydent Andrzej Duda liderem zaufania

W przeprowadzonym przez CBOS badaniu Polacy wskazali, że największym zaufaniem darzą oni obecnego prezydenta Andrzeja Dudę. W marcu prezydent Duda cieszy się paparciem 57 proc. badanych. Oznacza to, że na przestrzeni miesiąca głowie państwa udało się zyskać 7 pkt procentowych względem analogicznego badania z lutego bieżącego roku. Brak zaufania do Dudy zadeklarowało 37 proc. respondentów.

Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Gazeta.pl

Na drugim miejscu uplasował się lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia. Może on obecnie liczyć na zaufanie 47 proc. badanych. Nieufność wobec Hołowni wyraziło z kolei 26 proc. ankietowanych. Podium zamyka premier Mateusz Morawicki. Zaufanie wobec szefa rządu wyraziło 45 proc. Polaków, a 43 wskazało, że mu nie ufa.

Na dalszych miejscach znaleźli się Rafał Trzaskowski, który cieszy się poparciem 44 proc. badanych (to o 6 pkt. proc. więcej niż przed miesiącem) i Władysław Kosiniak-Kamysz z zaufaniem na poziomie 37 procent. Niechęć do prezydenta stolicy wyraziło 35 proc. ankietowanych, podczas gdy dla prezesa PSL-u nieufność deklaruje 24 proc. badanych.

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński z najmniejszym zaufaniem Polaków

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez CBOS najmnijszym zaufaniem Polaków cieszy się Jarosław Kaczyński - aż 56 proc. ankietowanych przyznało, że nie ufa prezesowi PiS. 32 procent badanych przyznało, że ufa wicepremierowi.

Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info
Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info
Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info

Na drugim miejscu w rankingu polityków o najmniejszym zaufaniu Polaków, znalazł się Donald Tusk. Brak zaufania wobec niego zadeklarowało 51 proc badanych. Lider PO podobnie, jak Jarosław Kaczyński, może liczyć na 32 proc. głosów respondentów wyrażających wobec niego zaufanie.

Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny

Trzecie miejsce wśród polityków cieszących się najmniejszym zaufaniem, zajmuje Zbigniew Ziobro. Ministrowi Sprawiedliwości nie ufa 49 procent respondentów. Zaufanie wobec niego deklaruje 31 proc. badanych.

Zaskoczyły was te wyniki?

To też może cię zainteresować: Jarosław Kaczyński przyznał, że zna już prawdę na temat wydarzeń w Smoleńsku. Co ujawnił

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Podwładna ojca Tadeusza Rydzyka usłyszała wyrok. Założyciel Radia Maryja zabrał głos w sprawie. Nie kryje swojego oburzenia

O tym się mówi: Spór między Armenią i Azerbejdżanem rozgorzał na nowo. Media informują o ofensywie wojskowej w Górskim Karabachu