Jak podaje portal "Interia", członkini zarządu i dyrektor Fundacji Lux Veritatis Lidia Kochanowicz-Mańk usłyszała wyrok skazujący w związku z nieudostępnieniem informacji publicznej. Głos w sprawie postanowił zabrać również ojciec Tadeusz Rydzyk, uznając, że jest to "sprawa polityczna". Zapewnił również o wdzięczności dla Kochanowicz-Mańk. Poznajcie szczegóły!

Wyrok w sprawie nieujawnienia informacji publicznej

W czwartek sąd ogłosił wyrok w sprawie wytoczonej przez Watchdog Polska, dotyczącej nieujawnienia informacji publicznej. Decyzją sądu uniewinniony został prezes fundacji Lux Veritatis o. Tadusz Rydzyk oraz członek zarządu o. Jan Król. Jednocześnie za winną zarzucanych czynów uznano tylko członkinię zarządu Lidię Kochanowicz-Mańk.

Podwładna o. Rydzyka została skazana na karę trzech miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby trzech lat. Kochanowicz-Mańk została również zobligowana do zapłacenia 3 tys. zł grzywny, a także do ujawnienia informacji publicznej, o którą zwróciła się organizacja Watchdog Polska. Sąd uznał, że Lidia Kochanowicz-Mańk działała z "umyślnie z zamiarem ewentualnym".

Reakcja na wyrok

Głos w sprawie wyroku zabrał o. Tadeusz Rydzyk. Toruński redemptorysta uznał, że cał postępowanie, to "sprawa polityczna". Podkreślił, że jego współpracownica jest nie tylko "kompetentna", ale także "oddana" swojej pracy i obowiązkom. Zapewnił również o swoim zaufaniu wobec Lidii Kochanowicz-Mańk.

Tadeusz Rydzyk. Źródło: youtube.com
Tadeusz Rydzyk. Źródło: youtube.com
Tadeusz Rydzyk. Źródło: youtube.com

Do werdyktu sądu odniósł się również pełnomocnik skazanej Lidii Kochanowicz-Mańk, który zapowiedział, że najprawdopodobniej wspólnie z klientką zdecydują się na wniesienie apelacji od wyroku.

A jakie jest wasze zdanie w tym temacie?

To też może cię zainteresować: Zaskakujące doniesienia na temat przyszłorocznych emerytur. Świadczenia seniorów mogą wzrosnąć o ponad 500 złotych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ida Nowakowska w mocny sposób skomentowała, pojawieni się przed studiem swoich fanek. Co nie spodobało się gwieździe

O tym się mówi: Zełenski o sytuacji w kraju. Ukraina ma 15 jednostek atomowych i wszystkie są zagrożone z powodu rosyjskiej agresji