Jak podaje portal "Super Express", w ubiegłą sobotę, 19 marca, na Jasną Górę pielgrzymowali członkowie ruchów obrony życia, który sprzeciwiają się aborcji. W sanktuaurium odbyła się msza święta, której przewodniczył abp Wacław Depo. Po wydarzeniu, na oficjalnym profilu Jasnej Góry w mediach społecznościowych, pojawił się wpis, który wywołał w sieci ogromne poruszenie. Czego dokładnie dotyczył?

Obrońcy życia spotkali się na Jasnej Górze

W sobotę 19 marca, na Jasnej Górze po raz 42. pojawili się obrońcy życia. Odbyła się ona w trakcie II Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia. Najważniejszym momentem wydarzenia była msza święta, której przewodniczył abp Wacław Depo. W wygłoszonej w czasie mszy homilii duchowny krytykował współczesny konsumpcjonizm, a nawet ekologię.

Co oczywiste, głównym tematem była ochrona życia. Częstochowski arcybiskup stwierdził, że pomimo toczącej się na Ukrainie wojny katolicy nie powinni ulegać panice i lękowi o przyszłość. Muszą nadal przeciwstawiać się "dechrystianizacji i depopulacji".

Apb Wacław Depo/Twitter @Jasna Góra
Apb Wacław Depo/Twitter @Jasna Góra
Apb Wacław Depo/Twitter @Jasna Góra

Oburzający wpis

Na stronie Jasnej Góry znalazł się wpis, w którym zaapelowano, żeby w czasie, kiedy towarzyszą nam obrazy zniszczonych przez rosyjskie wojska domów, szpitali, domów dziecka, działacze pro-life skoncentrowali się na "pokazywaniu piękna, dobra i miłości".

Z kolei na twitterowym profilu Jasnej Góry pojawił się wpis, w którym zawarte było oburzające stwierdzenie, że choć w skutek działań militarnych ginie bardzo wiele osób, to "jednak najwięcej osób jest zabijanych w wyniku aborcji".

Wpis wywołał wiele emocji. Internauci nie kryli oburzenia. Jedna z twitterowiczek zaproponowała, żeby obrońcy życia, którzy tak wiele mówią o ochronie płodów, udali się do oblężonych regionów Ukrainy i ratowali dzieci spod gruzów zawalonych domów.

A wy, co sądzicie o tym wpisie?

To też może cię zainteresować: Porażające słowa rosyjskiego opozycjonisty o Władimirze Putinie. "Jest w stanie wcisnąć przycisk nuklearny"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ruszył kolejny sezon "Sanatorium miłości". Marta Manowska zareagowała od razu. "Nasz regulamin nie przewiduje takich szaleństw"

O tym się mówi: Zdjęcia mamy Witolda Paszta wzruszające do łez. Trudne chwile w dniu pożegnania