Robert Makłowicz jest znanym i cenionym krytykiem kulinarnym. Ogromną popularność zyskał dzięki autorskiemu programowi „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”.

Od 1998 roku Robert Makłowicz prowadził swoje kulinarne reportaże na antenie TVP. W latach 1998-2008 program krytyka kulinarnego nosił nazwę „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”, a w 2008 roku zmienił ją na „Makłowicz w podróży”.

W 2017 roku Robert Makłowicz i Telewizja Polska zerwali współpracę. W 2020 roku krytyk kulinarny założył kanał na platformie You Tube i to właśnie tam możemy teraz śledzić podróże i nowe przepisy Makłowicza.

Odważna wypowiedź Roberta Makłowicza

Robert Makłowicz i Telewizja Polska zakończyli swoją współpracę w dość nieprzyjaznych okolicznościach. TVP nalegało, by Robert Makłowicz wypowiedział się pozytywnie o swoim pracodawcy.

Ten jednak chciał jedynie promować swój autorski program. Finalnie TVP wykorzystało pochlebną wypowiedź Makłowicza, która dotyczyła jedynie programu „Bake Off – Ale ciacho!”, do spotu promującego publiczną telewizję.

Krytyk kulinarny ponownie uderza w Telewizję Polską

Ten krok mocno zezłościł Roberta Makłowicza. Zaskoczył go również fakt, że został nominowany do Wiktorów 2022. Gala ma być emitowana przez TVP, dlatego kucharz jest przekonany, że nie otrzyma żadnej nagrody.

Jeśli to impreza w TVP, to nagrody na pewno nie dostanę.

- powiedział krótko w rozmowie z portalem Press.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu