Jak podaje portal "Super Express", już w kwietniu seniorzy będą mogli liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe. Poza comiesięczną rentą lub emeryturą, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci im także trzynastkę. W przypadku osób pobierających najniższe świadczenie, w kwietniu pojawi się łącznie 2435,96 zł!

Wyższe świadczenia seniorów

W 2022 roku seniorzy mogli liczyć na duże wzrosty pobieranych świadczeń. W styczniu weszły w życie zapisy Polskiego Ładu, który wprowadzał emeryturę bez podatku, dla osób, których emerytura lub renta nie przekracza 2500 zł. W marcu z kolei miała miejsce rekordowo wysoka waloryzacja świadczeń, której wskaźnik wyniósł 7 proc.

W kwietniu seniorzy znów mogą liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki w postaci dodatkowego trzynastego świadczenia. Wypłacane jest ono w wysokości minimalnej emerytury. Dobrą wiadomością dla seniorów jest to, że będzie ona dla wyższa niż miało to miejsce w ubiegłych latach.

Rząd podjął decyzję o zwolnieniu trzynastej emerytury z podatku dochodowego. Dzięki tej decyzji do wszystkich trafi dodatkowa emerytura w wysokości 1217,98 zł! Osoby pobierające minimalną emeryturę w kwietniu otrzymają przelew lub przekaz pocztowy na kwotę 2435,96 zł. Osoby, których podstawowe świadczenie w marcu wynosiło 1800 zł, w kwietniu zobaczą aż 3017,98 zł.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

To jeszcze nie koniec

Rząd zapowiedział również wsparcie dla seniorów, w drugiej połowie roku. Późnym latem lub jesienią do seniorów po raz drugi trafi czternasta emerytura. Najprawdopodobniej zostanie ona wprowadzona na podobnych zasadach, jak miało to miejsce w ubiegłym roku.

Oznaczałoby to, że obowiązywał będzie próg dochodowy. Osoby, które go nie przekroczą, otrzymają najprawdopodobniej pełną kwotę czternastki. W przypadku tych, których dochody przekroczą próg, mogą liczyć na wypłatę czternastki zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę". Zgodnie z nią czternastka zostani pomniejszona o kwotę przekroczenia progu.

Pieniądze/Youtube @Najnowsze Wiadomości 24h
Pieniądze/Youtube @Najnowsze Wiadomości 24h
Pieniądze/Youtube @Najnowsze Wiadomości 24h

Myślicie, że przy szalejącj drożyźnie przewidziane dodatki będą w stanie poprawić sytuację materialną seniorów?

To też może cię zainteresować: Generał Mieczysław Cieniuch ocenia szansę polskiej armii w starciu z Rosją. Jego słowa nie napawają optymizmem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Poruszające zdjęcie z Ukrainy obiegło sieć. Widok rodziców żegnających dziecko łamie serca ludzi na całym świecie

O tym się mówi: Ołena Zełenska w mocnych słowach skomentowała działania rosyjskich wojsk. "Najgorszego jeszcze nie widzimy"