Jeśli oczekiwane są ostatnie przymrozki pod koniec maja, zasiałeś (w pomieszczeniu) od połowy do końca marca.

Twoje sadzonki byłyby podówczas gotowe do sadzenia na zewnątrz pod koniec maja, na początku czerwca. Można siać do końca kwietnia i wciąż spodziewać się zbioru pod koniec sezonu, jeśli weźmiesz odmianę szybko lub wcześnie dojrzewającą.

Jak siać nasiona pomidora w warunkach domowych

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez firmanarnia (@firmanarnia)

Zbyt wczesne wysiewanie nasion (np. w styczniu i większości lutego, kiedy nie ma wystarczającej ilości światła) wywoła wykształcenie się długonogich, anemicznych roślin, które wytworzą mniej pomidorów w dalszej części sezonu!

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Alicja (@moje_roslinki)

Jeśli planujesz uprawiać pomidory w nieogrzewanej szklarni, pod koniec lutego możesz siać w pomieszczeniu. Będziesz potrzebować jasnej przestrzeni lub wystarczająco dużo miejsca w pomieszczeniu, aby sadzonki wykiełkowały w cieple. Mogły one następnie zostać wystawione w szklarni na początku maja.

Najlepsze efekty przyniesie siew na właściwej głębokości i trzymanie nasion w adekwatnej temperaturze i wilgotności. Nasiona można wysiewać w lutym, o ile użyje się światła do uprawy, aby zagwarantować więcej światła dla sadzonek. Bez kolejnego źródła światła sadzonki mogą stać się bardzo długonogie (zbyt wysokie z cienkimi łodygami) i nie być w stanie utrzymać ciężaru własnych liści.

O tym się mówi: Jacht Putina przechwycony przez Anonymous. Warte niemal 100 milionów dolarów maleństwo zwiało "do piekła"

Zerknij tutaj: W polskich miastach organizowana jest pomoc Ukrainie. Jest pilnie potrzebnych bardzo dużo rzeczy. Mamy listę