Jak przypomina portal "Super Express", kiedy Donald Tusk pełnił urząd premiera naszego kraju, spotykał się z wieloma politykami zagranicznymi, w tym również z Władimirem Putinem. W środowym wywiadzie lider Platformy Obywatelskiej zdradził, co zwróciło jego uwagę w zachowaniu przywódcy Rosji w tamtym czasie. Te słowa zaskakują.

Donald Tusk o sytuacji na Ukrainie

Donald Tusk jednoznacznie wskazuje, że to, co przez wiele osób nazywne jest z ostrożnością "kryzysem rosyjsko-ukraińskim", należy nazywać po imieniu - "agresją Rosji na Ukrainę". Zdaniem polityka PO nie ma tu już miejsca na łagodne określenia, nie w sytuacji kiedy czołgi jednego państwa wjechały na teren drugiego.

Zdaniem Donalda Tuska nie mamy już do czynienia z "pełzającym" konfliktem zbrojnym, ale z "galopującą wojną". Były premier zwrócił uwagę na fakt, że prezydent Rosji bardzo pogardliwie odnosi się do państwowości Ukrainy, a jego zdanie podziela niestety wielu jego rodaków. Dodał, że choć pewnie wielu Rosjan nie chce wojny, to niestety milcząco udzielają poparcia swojemu przywódcy.

Donald Tusk/ screen youtube
Donald Tusk/ screen youtube
Donald Tusk/ screen youtube

Donald Tusk o Putinie

Konrad Piasecki, zapytał byłego premiera, czy "czy Putin od 2019 roku się zmienił?". Tusk przyznał szczerze, że władza zmienia ludzi. Nie inaczej jest w przypadku przywódcy Rosji, w której Putin jest "jedynym władcą jednego z największych imperiów", a to nie może pozostać bez wpłuwu na człowieka.

Piasecki doprecyzował, czy w czasie kontaktów z Putinem Tusk odniósł wrażenie, że ma do czynienia z "trzeźwym" i zrównoważonym politykiem. Tusk potraktował to pytanie z dozą chumoru wskazując, że nigdy nie widział Władimira Putina pijącego alkohol, choć wielu polityków nie stroniło od mocniejszych trunków.

Potem już znacznie poważniej stwierdził, że nigdy nie towarzyszyła mu pewność, że może traktować przywódcę Rosji jako "polityka obliczalnego".

Donald Tusk/ screen youtube
Donald Tusk/ screen youtube
Donald Tusk/ screen youtube

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzje na temat obostrzeń pandemicznych. Czy będziemy mogli zapomnieć o maseczkach

Zobacz, o czym jeszcze pisliśmy w ostatnich dniach: Sprawa zaginionych Aleksandry i Oliwii z Częstochowy. Użytkownicy działek nie kryją poruszenia ich losem

O tym się mówi: Joanna Trzepiecińska szczerze wyznała, co myśli o show-biznesie. Aktorka nie kryje rozgorycznia. Z jakiego powodu