Jak podaje portal "Interia", w środę 23 lutego odbyła się wspólna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrow Adama Niedzielskiego. W jej trakcie politycy ogłosili decyzje dotyczące obostrzeń pandemicznych. Które z nich znikają, a które z nami pozostaną na dłużej? Poznajcie szczegóły!

Premier Morawiecki zapowiada "daleko idące zmiany"

Premier Mateusz Morwiecki wspólnie z ministrem Niedzielskim ogłosili zniesienie części obostrzeń pandemicznych, które ma nastąpić od 1 marca. Jak powiedział szef rządu fala Omikrona przebiega łagodniej niż miało to w przypadku warianty Delta, stąd też możliwe jest zniesienie części restrykcji pandemicznych.

Decyzja miała zapasć po konsultacjach z radą do spraw Covid-19, a także po obserwacji, jak w obecnej sytuacji pandemicznej zachwują się władze otaczających nas krajów. I tak rząd zdecydował się na zniesienie zdecydowanej większości obostrzeń, pozostawiaąc jedynie te, które są niezbędne.

Konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia/YouTube @Onet News
Konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia/YouTube @Onet News
Konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia/YouTube @Onet News

Co zostaje, co znika

I tak od dnia 1 marca znikają praktycznie wszystki ograniczenia o "charakterze gospodarczym", a pozostają te, które związane są bezpośrednio z aspektem epidemicznym. Oznacza to, że pozostaną z nami maseczki w pomieszczeniach i przestrzeniach zamkniętych, kwarantanna po przyjeździe zza granicy, izolacja dla osób mieszkających z osobą zakażoną. Adam Niedzielski zaznacza, że prędzej czy później, one również znikną.

Od 1 marca nie będą już obowiązywały limity w sklepach, instytucjach kultury, kościołach, transporcie, restauracjach oraz w trakcie imprez okolicznościowych. Znów będziemy mogli wybrać się na dyskotekę, czy do klubu.

Co sądzicie o decyzji rządu?

To też może cię zainteresować: Pilna wiadomość dla wszystkich emerytów. Spora grupa nie otrzyma podwójnej emerytury. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Prezydent Andrzej Duda zdobył się na wyjątkowy gest wobec Jarosława Kaczyńskiego. Wszystko zostało nagrane

O tym się mówi: Kolejne spotkania królowej Elżbiety II są odwoływane. Poddani nie kryją obaw. Jest oficjalny komunikat pałacu