Jak informuje Gazeta Wyborcza, w szkłach zlokalizowanych w Wodzisławiu Śląskim uczniów czeka prawdziwa rewolucja. O czym mowa?

Rewolucja w szkołach w Wodzisławiu Śląskim

W latach 2022-2026 w trzynastu szkołach podstawowych w Wodzisławiu Śląskim stopniowo będą wprowadzane zmiany w nauczaniu. Uczniowie nie będą już uczęszczać na standardowe 45-minutowe lekcje.

Mało tego, niebawem będę chodzić do szkoły już tylko cztery razy w tygodniu. Szkoły podstawowe w Wodzisławiu Śląskim będą kładły nacisk na przedmioty ścisłe i nauczenie projektowe.

Sprawdzanie wiedzy u uczniów również będzie zmienione. Ilość kartkówek i sprawdzianów będzie mocno ograniczona. Od teraz wiedza uczniów będzie testowana w inny sposób.

Czy nowy system pomoże uczniom wyzwolić ich kreatywność?

Placówki będą kłaść nacisk na indywidualną pracę z uczniami, omawianie zdobytej wiedzy oraz ewentualne wskazanie elementów do poprawy.

Uczniowie będą mieć lepszy kontakt z nauczycielami. Zajęcia będą bardziej praktyczne i interdyscyplinarne. Lekcje będą łączone z różnych przedmiotów, a uczniowie głównie będą pracować w grupach.

Kompetencje mają być oparte na naukach ścisłych, bo to one są najważniejsze mając na uwadze rozwój techniki i technologii

- zdradził jeden z dyrektorów placówki w Wodzisławiu Śląskim.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu