Jak przypomina portal "Super Express", czwartek upłynął w Polsce pod znakiem porywistego wiatru. Świadkami dramatycznych wydarzeń byli między innymi mieszkańcy Krakowa. W skutek wichury zmarło dwie osoby, a dwie inne zostały ranne. Nagranie zrobione na chwilę przed tymi dramatycznymi wydarzeniami obiegło sieć.

Silny wiatr w Krakowie

Choć wichura dała się we znaki całej Polsce, szczególnie dramatyczne zajście miało miejsce w Krakowie. Jego skutkiem są dwie osoby zabite i dwie ranne. Do zdarzenia doszło na ulicy Domagały, dokładnie na placu budowy nowych bloków. Silny podmóch wiatru wywrócił 30-metrowy dźwig budowlany. Żuraw runął na blok w budowie.

Z ustaleń służb wynika, że w momencie zdarzenia w dźwigu nie było operatora. Niestey upadający żuraw przyczynił się do śmierci dwóch mężczyzn 23- i 63-letniego, którzy pracowali u jednego z podwykonawców. Jedną z ofiar reanimowano na dachu, niestety bezskutecznie. Druga z ofiar zmarła w szpitalu.

Sieć obiegły liczne nagrania pokazujące dramatyczny moment, w którym dźwig runął na dach budynku. Część z filmów ma posłużyć śledczym do ustalenia przyczyn zdarzenia.

Ruszyły kontrole

W odpowiedzi na czwartkową tragedią, wojewoda małopolski zdecydował o przeprowadzeniu pilnej inspekcji wszystkich dźwigów i żurawi znajdujących się na placach budowy w całej Małopolsce. Pierwsze z kontroli już się odbywają.

Póki co, najbardziej prawdopodobną hipotezą jest to, że zdarzenie było wynikiem warunków atmosferycznych. Prowadzone jest w tej sprawie prokuratorskie śledztwo. O jego wynikach z pewnością będziemy was informować.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Urzędnicy zyskają możliwość prześwietlania naszych kont bankowych. Eksperci mówią o niebezpiecznym "wyłomie w prawie"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nie milkną plotki o romansie Mikołaja Roznerskiego i Anny Głogowskiej. Czy tancerka właśnie potwierdziła, że są razem

O tym się mówi: Adam Małysz postanowił udzielić rady Kamilowi Stochowi. Czego dotyczy