Jak przypomina portal "O2", za naszą reprezentacją skoczków narciarskich występ na igrzyskach olimpijskich. Nie okazały się one specjalnie szczęśliwe, choć warto odnotować, że z brązowym krążkiem wraca Dawid Kubacki. Kamilowi Stochowi przyszło się mierzyć z najgorszym dla sportowca miejscem tuż za podium. Swoją radą młodszego kolegę postanowił wesprzeć Orzeł z Wisły. Co poradził Stochowi Adam Małysz?

Przez osiem ostatnich lat

Kamil Stoch przez ostatnie osiem lat mógł się cieszyć tytułem mistrza olimpijskiego na skoczni dużej. Skoczek z Zębu na najwyższym stopniu podium stanął w 2014 roku w Soczi (wygrał równiż olimpijskie zmagania na skoczni normalnej). Niestety koniec jego olimpijskiej dominacji zakończył się na tegorocznej olimpiadzie.

Kamil skończył rywalizację na dużym obiekcie na najgorszej dla sportowca czwartej pozycji. Stoch nie krył swojego rozgoryczenia i smutku tym, że nie udało mu się wskoczyć na podium. W oczach skoczka pojawiły nawet się wówczas łzy. Do całej sytuacji odniósł się w jednym z wywiadów Adam Małysz. Jaką radę miał dla Stocha?

Adam Małysz doradza Stochowi

Nie da się ukryć, że obecny sezon nie należy do najlepszych nie tylko dla samego Kamila Stocha, ale całej naszej reprezentacji. Po fatalnych występach, Kamila Stocha dopadła jeszcze kontuzja, wykluczając go na jakiś czas ze zmagań w Pucharze Świata.

Zdaniem Adama Małysza skoczek z Zębu nie powinien koncentrować się już na tym, co było, ale patrzeć w przyszłość i postawić przed sobą nowy cel. Orzeł z Wisły przypomniał, że Kamilowi Stochowi jak dotąd nie udało się zdobyć medalu Mistrzostw Świata w lotach narciarskich.

"To będzie kolejny cel i motywacja. Wie doskonale, że go będzie na to stać" - powiedział Adam Małysz w rozmowie z portalem "Interia".

Co sądzicie o radzie udzielonej przez Adama Małysza?

To też może cię zainteresować: Tomasz Lis nie przebierał w słowach. "Ktoś musi wytłumaczyć madame Szydło". O co dokładnie chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisliśmy w ostatnich dniach: Niepokące słowa generała Mieczysława Bieńka. Czy grozi nam kolejny globalny konflikt

O tym się mówi: Wiele osób nie kryje obaw. Czy faktycznie dwie z przepowiedni Baby Wangi na 2022 rok stają się faktem na naszych oczach